fot. facebook.com/Marian Szołucha

[TYLKO U NAS] Dr M. Szołucha: PKO BP to firma, którą pod wieloma względami można dawać instytucjom finansowym za przykład

PKO BP jest bankiem stabilnym, poszerzającym pole swojej działalności, konsekwentnie i mądrze ekspandującym. To bank uczciwy w stosunku do swoich klientów. Takich firm na rynku finansowym nie ma zbyt dużo – podkreślił dr Marian Szołucha, ekonomista z Akademii Biznesu i Finansów Vistula, podczas wtorkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

PKO BP prześcignął Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej.

– Faktycznie Bank PKO BP – największy polski bank, największy bank naszego regionu i zarazem największa spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych – prześcignął Deutsche Bank, czyli jednego z finansowych potentatów niemieckich pod względem kryterium kapitalizacji. Prześcignął nie tylko dlatego, że sam bardzo szybko się rozwija (od 1 stycznia br. do dziś wartość PKO BP urosła o ponad 7,5 proc.), ale także dlatego udało się ten wyścig z Deutsche Bankiem wygrać, że niemiecki bank od kilku lat znajduje się w poważnych kłopotach. Ponad 10 lat temu jedna jego akcja kosztowała ok. 100 euro, dziś kosztuje 6 euro. Od początku tego roku akcje Deutsche Banku staniały aż o 34 proc. – powiedział dr Marian Szołucha.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że Bank PKO BP rozwija się znakomicie od wielu lat.

– Jest bankiem stabilnym, poszerzającym pole swojej działalności, konsekwentnie i mądrze ekspandującym, a więc powoli – na miarę swoich możliwości – na rynki finansowe, także na rynek niemiecki, gdzie powstają pierwsze odziały Banku PKO BP. I to takie dedykowane polskim firmom, które na zagranicznym niemieckim rynku też chcą znaleźć swoje miejsce. Bank PKO BP to także grupa kapitałowa, stabilność biznesowa. Krótko mówiąc, jest to firma, którą pod wieloma względami można dawać instytucjom finansowym za przykład (…). Jest to bank uczciwy w stosunku do swoich klientów. Takich firm na rynku finansowym nie ma zbyt dużo. Jest to bank przede wszystkim rozwijający się w miarę rozwoju całej polskiej gospodarki, która ciągle rośnie w tempie ok. 5 proc. rocznie, a co chwilę prognozy na ten rok i kolejne lata weryfikowane są dla nas in plus – wskazał ekonomista.

Cała rozmowa z dr. Marianem Szołuchą dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl