fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Dr J. Bukowski: Art. 13. Konstytucji RP zabrania istnienia partii i organizacji, które odwołują się do ideologii faszyzmu, nazizmu i komunizmu. Bardzo dobrze, że Prokurator Generalny zdecydował się wystąpić do TK ws. delegalizacji Komunistycznej Partii Polski

Artykuł 13. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zabrania istnienia partii i innych organizacji, które odwołują się do ideologii faszyzmu, nazizmu i komunizmu, a Kodeks karny w art. 256 nakłada określone kary na osoby, które publicznie propagują zbrodnicze totalitarne ideologie. Istnienie Komunistycznej Partii Polski jest jak najbardziej propagowaniem zbrodniczej ideologii i bardzo długo to trwało, zanim Prokuratura Krajowa zgromadziła potrzebne materiały i pan Prokurator Generalny zdecydował się wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o delegalizację partii – mówił dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Prokurator Generalny zawnioskował do Trybunału Konstytucyjnego o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. Zbigniew Ziobro uznał, że cele i działalność KPP muszą zostać uznane za niezgodne z konstytucją, a jej funkcjonowanie przerwane. [czytaj więcej]

Rozmówca Radia Maryja podkreślił, że jest to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich, ponieważ Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie od dawna domagało się od Prokuratora Generalnego o złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. delegalizacji Komunistycznej Partii Polski.

– To Trybunał Konstytucyjny jest władny delegalizować partie działające niezgodnie z konstytucją, dlatego jest to Trybunał Konstytucyjny. Nie pamiętam, ile razy pisaliśmy do pana ministra Zbigniewa Ziobry w tej sprawie, ale było to wielokrotnie. Wiem, że zwracały się też do niego (do ministra sprawiedliwości – red.) inne osoby i organizacje, i wszyscy podnosiliśmy jedną sprawę, tę, którą w niedzielnym komunikacie Prokuratura Krajowa uwypukliła. To znaczy, że art. 13. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zabrania istnienia partii i innych organizacji, które odwołują się do ideologii faszyzmu, nazizmu i komunizmu. A Kodeks karny w art. 256 nakłada określone kary na osoby, które publicznie propagują zbrodnicze totalitarne ideologie. Istnienie partii jest jak najbardziej propagowaniem zbrodniczej ideologii i bardzo długo to trwało, zanim Prokuratura Krajowa zgromadziła potrzebne materiały i pan Prokurator Generalny zdecydował się wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział dr Jerzy Bukowski.

Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie podkreślił, że ma nadzieję, iż Trybunał Konstytucyjny bardzo szybko rozpatrzy wniosek Prokuratora Generalnego dotyczący delegalizacji Komunistycznej Partii Polski.

– Jedyne, co może dziwić, oprócz przewlekłości postępowania, to to, że Komunistyczna Partia Polski została zalegalizowana już w III Rzeczpospolitej w 2002 roku, więc to jest rzecz zupełnie niezrozumiała. Jak niepodległa Rzeczpospolita mogła sobie pozwolić na to, żeby zalegalizować partię mającą w nazwie komunizm? Gdyby się zgłosiła pewna grupa ludzi, która chciałaby zalegalizować nazistowską partię Polski czy narodowo-socjalistyczną partię Polski, to z pewnością zostałaby odesłana z kwitkiem. Tymczasem Komunistyczna Partia Polski została zalegalizowana w blasku prawa i działała, odwołując się cały czas do ideologii, którą art. 13. Konstytucji uznaje za niedopuszczalną, a Kodeks karny penalizuje – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Dr Jerzy Bukowski zwrócił uwagę, że poprzez działania organizacji patriotycznych i wniosek Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego, ma nadzieję, że Komunistyczna Partia Polski zostanie wykreślona z rejestru polskich partii politycznych.

– Komunistyczna Partia Polski, to partia, która wielokrotnie gloryfikowała zbrodniarzy komunistycznych, chociażby takich, jak Feliks Dzierżyński, a także uważała, że zbrodnia katyńska to było uczciwe wymierzenie sprawiedliwości polskim burżujom i tym, którzy gnębili lud pracujący miast i wsi. Lud pracujący miast i wsi w 1920 roku nie dał się komunistycznej propagandzie i stanął w obronie odrodzonej Rzeczpospolitej, a potem cały czas wykazywał swoją wierność idei niepodległej Polski. Tymczasem Komunistyczna Partia Polski stoi nie tyle na gruncie propagandy PRL-owskiej, ile na gruncie propagandy z lat 20. minionego stulecia. Działacze tej partii powinni sobie przypomnieć, jaki los spotkał ich ideowych poprzedników, tzn. członków Komunistycznej Partii Polski, która została rozbita przez Józefa Stalina w latach 30. XX wieku. (…) Natomiast, jeżeli jakaś partia głosi pochwałę zbrodniczej ideologii totalitarnego systemu politycznego i relatywizuje odpowiedzialność zbrodniarzy sowieckich za mordowanie Polaków, to z pewnością takiej partii być w Polsce nie powinno i mam nadzieję, że wkrótce już jej nie będzie, bo Trybunał Konstytucyjny pozytywnie rozpatrzy wniosek pana Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry –  podsumował rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl