fot. www.gov.pl

Min. Z. Ziobro zawnioskował o delegalizację Komunistycznej Partii Polski

Prokurator Generalny zawnioskował do Trybunału Konstytucyjnego o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. Zbigniew Ziobro uznał, że cele i działalność KPP muszą zostać uznane za niezgodne z konstytucją, a jej funkcjonowanie przerwane.

Działania podjęto na wniosek osób fizycznych. W pismach do prokuratury wskazywały one, że KPP m.in. odwołuje się w swoim programie i praktykach do totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu, co jest niezgodne z konstytucją.

O takie działanie od dawna apelowało m.in. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. Dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia, liczy na to, że Trybunał szybko zajmie się sprawą.

Rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja mówił, że KPP zalegalizowano w III RP, co jest niezrozumiałe. Dr Jerzy Bukowski zwrócił też uwagę, że partia m.in. wielokrotnie gloryfikowała i usprawiedliwiała komunistycznych zbrodniarzy.

– Chociażby Feliksa Dzierżyńskiego. Uważała także, że zbrodnia katyńska to było uczciwe wymierzenie sprawiedliwości polskim burżujom, obszarnikom i tym, którzy gnębili lud pracujący miast i wsi. Lud pracujący w 1920 roku nie dał się wziąć w zlep komunistycznej propagandy i stanął w obronie Rzeczypospolitej, a potem cały czas wykazywał swoją wierność idei niepodległej Polski. Komunistyczna Partia Polski stoi nie tyle na gruncie propagandy PRL-owskiej, ale na gruncie propagandy z lat 20. minionego stulecia – wskazywał dr Jerzy Bukowski.

Analiza przeprowadzona w Prokuraturze Krajowej wykazała między innymi, że KPP wprost nawołuje do rewolucji, stawiając sobie za cel wprowadzenie w naszym kraju ustroju komunistycznego, którego wzorem jest sowiecka Rosja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl