[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: Siłą prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami jest spokój i godne sprawowanie prezydentury

Siłą prezydenta Andrzeja Dudy jest spokój i godne sprawowanie prezydentury. Idzie też za nim pozytywny obraz zmian, jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich latach. Wiadomo, że pycha kroczy przed upadkiem, więc nie można mówić, że na 100 proc. faworyt zostanie prezydentem. Potrzebna jest przemyślana kampania i nie lekceważenie nikogo – powiedział o zbliżających się wyborach prezydenckich w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja politolog dr Grzegorz Piątkowski.

W tym tygodniu mija ostateczny termin, by wyznaczyć datę wyborów prezydenckich. Całkiem możliwe, że odbędą się one 10 maja. Kampania wyborcza nieoficjalnie już ruszyła.

– Moment wyznaczenia wyborów będzie momentem, w którym będzie można prezentować materiały wyborcze. Samo ogłoszenie chęci kandydowania musi być poparte zgłoszeniem, dopięciem formalności. Od tego czasu będzie można promować danego kandydata na prezydenta. Najprawdopodobniej do wyborów pójdziemy 10 maja – wskazał politolog.

Wyraźnym faworytem sondaży jest obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda.

– Możliwe jest, że wybór zostanie dokonany już w I turze, ponieważ sondaże wskazują na przygniatającą przewagę prezydenta Andrzeja Dudy. Od mobilizacji będzie zależało, czy w I turze prezydent Duda obejmie urząd na kolejną kadencję czy – prawdopodobnie 24 maja – zmierzy się w II turze z osobą, która uzyskała drugi wynik – zaznaczył dr Grzegorz Piątkowski.

Przed pięcioma laty pewny wygranej w sondażach był jednak także Bronisław Komorowski. Tamte wybory skończyły się jego porażką.

– Siłą prezydenta Andrzeja Dudy jest spokój i godne sprawowanie prezydentury. Idzie też za nim pozytywny obraz zmian, jakie nastąpiły w Polsce w ostatnich latach. Wiadomo, że pycha kroczy przed upadkiem, więc nie można mówić, że na 100 proc. faworyt zostanie prezydentem. Potrzebna jest przemyślana kampania i nie lekceważenie nikogo – wyjaśnił dr Grzegorz Piątkowski.

Sondaże pokazują, że najgroźniejszym kontrkandydatem będzie dla prezydenta Andrzeja Dudy Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO.

– Prawdopodobnie tak właśnie będzie. Pytanie, czy osiągnie ona drugi wynik, który będzie skutkował drugą turą. Widzimy natomiast, że kandydatka PO nie do końca w sposób przemyślany formułuje swoje wypowiedzi. Widać też pewną manipulację. Albo robi to ona sama, albo jest wystawiana na takie sytuacje przez swój sztab. Nie możemy jednak mówić o tym, że prezydent Andrzej Duda już wygrał – dodał.

Całą rozmowę z dr. Grzegorzem Piątkowskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl