fot. PAP/Grzegorz Momot

A. Duda: Będziemy czynili wszystko, aby dobra zmiana się udała

Prezydent kontynuuje swój objazd po Polsce. Odwiedza te miejsca, do których nie mógł przyjechać w czasie kampanii wyborczej. Dziś przybył na Śląsk.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Katowic, Tych i Bierunia. Jak mówił, jego wizyta w Tychach nie jest przypadkowa. 20 czerwca obchodziliśmy, bowiem 94. rocznicę wkroczenia na Śląsk polskich wojsk. Prezydent dziękował za trud i ogromne poświęcenie miejscowej ludności w walce o te ziemie.

– Niech pamięć naszego narodu, a zwłaszcza najmłodszych, o bohaterach tamtych dni, o bohaterach Powstań Śląskich i o wielkim człowieku, polityku, wojowniku o Polskę, jakim był Wojciech Korfanty, nigdy nie zaginie. Niech pozostanie zawsze w sercach. Niech ma zawsze jasne i wyraźne miejsce w polskim nauczaniu historii, w naszych szkołach, w naszym systemie edukacji – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ślązacy, jak mówił prezydent, to ludzie honoru, ludzie siły i przywiązani do wartości rodzinnych.

– Chciałem dzisiaj, w Dniu Ojca, złożyć serdeczne życzenia wszystkim ojcom, ojcom śląskich rodzin, za to, że trwają w tradycji, za ich pracowitość i za ich zawsze niezłomną odpowiedzialność za byt rodziny, za bezpieczeństwo, za chleb, za wszystko to, co dla nas najważniejsze – akcentował Andrzej Duda. 

A najważniejsza jest rodzina, która, jak zapewniał prezydent, może liczyć na wsparcie polskiego państwa.

– Mam nadzieję, że „Program 500 plus”, wprowadzony przez polski rząd i przeze mnie, który ma pomagać rodzinom mającym dzieci, także i tutaj zostanie dobrze przyjęty, także i tutaj będzie wsparciem dla rodzin. Będzie zachętą do tego, żeby dzieci mieć więcej. (…) Mam nadzieję, proszę Państwa, że niedługo dojdzie do tego skierowany do młodych program „Mieszkanie plus”, że dzięki temu będą się mogli łatwiej zdecydować na zawarcie związku małżeńskiego i na to właśnie, żeby mieć dzieci, krótko mówiąc, że będą budowali w ten sposób także i potencjał naszego kraju – powiedział Andrzej Duda.   

Andrzej Duda zapewniał dziś, że wywiąże się ze wszystkich obietnic, które padły w czasie kampanii wyborczej.

– Będziemy czynili wszystko, aby ta dobra zmiana się udała i żeby ci, którzy próbują w niej przeszkodzić, nie dali rady – zaznaczył prezydent.

TV Trwam News/RIRM

drukuj