KPRP/Jakub Szymczuk

Prezydent A. Duda przebywa w Japonii. Odwiedził ośrodek Fukudenkai

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Japonii. W trakcie trzydniowej podróży chce m.in. wesprzeć polskich sportowców uczestniczących w Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Prezydent odwiedził ośrodek Fukudenkai w Tokio. W tym miejscu przed stu laty udzielano pomocy sierotom, dzieciom i wnukom polskich zesłańców na Syberię.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1418110256639533059

W swoim wystąpieniu prezydent ocenił, że to miejsce jest symbolem polsko-japońskiej przyjaźni.

– To wszystko działo się w bardzo trudnych dla mojego kraju czasach, kiedy Polska powstała po ponad stu latach niebytu. Państwo wówczas kształtowało się, a w dodatku trwały walki o polskie granice i wojna z bolszewikami. To był bardzo trudny czas dla kraju. Było dla nas bezcenne to, że dzieci uzyskały tutaj pomoc. To są długi serca, których nie da się spłacić – podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent nawiązał też do igrzysk, które wkrótce rozpoczną się w Tokio.

– Przywieźliśmy przyjaźń, wdzięczność i wiarę w sportową rywalizację, która będzie toczyła się w czasie Igrzysk Olimpijskich – powiedział prezydent.

Andrzej Duda wziął następnie udział w ceremonii sadzenia pamiątkowego drzewa w ogrodach należących do Fukudenkai.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl