fot. twitter.com

Prezydent A. Duda: Zrównoważony rozwój to stworzenie równych szans dla wszystkich. Takiej Polski chcę

Zrównoważony rozwój kraju polega na tym, że wszędzie, w każdej części Polski stwarza się ludziom w miarę równą szansę; o taką Polskę mi chodzi i takiej Polski chcę – powiedział w piątek we Włoszczowie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wspominał zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego, „który zdecydował, że we Włoszczowie, w mieście, które nie leży przy głównych drogach krajowych” powstanie stacja kolejowa, na której będą zatrzymywały się pociągi ekspresowe.

„Właśnie dlatego, by stworzyć ludziom szanse, by zmienić perspektywę, by od strony komunikacyjnej, kolejowej to miejsce stało się sercem województwa. I zrobił to. Pamiętacie państwo, jak spadła na niego straszliwa krytyka. Tak, wykorzystał to, że był wtedy ministrem, wicepremierem” – mówił szef państwa polskiego podczas spotkania z mieszkańcami Włoszczowy.

Przekonywał, że dzięki tej decyzji „wielu ludzi znalazło pracę, znalazło swoją życiową szansę, że pobudziło to i miasto, i powiat”.

Andrzej Duda przypomniał, że zarówno on sam, jak i Przemysław Gosiewski współpracowali z prezydentem Lechem Kaczyńskim, którego „wielką ideą” był zrównoważony rozwój kraju.

„Zrównoważony rozwój kraju polega na tym, że wszędzie, w każdej części Polski stwarza się ludziom w miarę równą szansę; żeby mogli żyć, funkcjonować, pracować, kształcić się, żeby mieli dostęp do dóbr kultury, do tego wszystkiego, co ważne. Na tym polega nowoczesne państwo i na tym polega prawdziwa realizacja zasady zrównoważonego rozwoju” – podkreślił prezydent.

„O taką Polskę mi chodzi i takiej Polski chcę, żeby testament mojego prezydenta wypełnić, a także i w jakimś sensie i testament właśnie Przemysława Gosiewskiego. O taką właśnie Polskę dzisiaj się staramy” – akcentował szef państwa polskiego.

Zaznaczył, że prosił zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, „by przede wszystkim postawić na komunikację, bo ona jest fundamentem rozwoju kraju”.

„Wreszcie te plany udaje się realizować. W najbliższym czasie minister Adamczyk przedstawi plan budowy 100 obwodnic w miastach w całej Polsce. Sto obwodnic powstanie w ciągu najbliższych lat i rozwiąże problem komunikacyjny w wielu miastach i miasteczkach” – powiedział Andrzej Duda.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl