Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami ruchu „Stop Bankowemu Bezprawiu”

To banki powinny ponieść odpowiedzialność za rozwiązanie problemów „frankowiczów” – powiedział Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta spotkał się dziś w Senacie z przedstawicielami ruchu „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Przedstawiciele ruchu przekazali Andrzejowi Dudzie projekt ustawy, pod którym zbierają podpisy. Projekt przewiduje uporządkowanie sytuacji dotyczącej stosowania przez banki  klauzul niedozwolonych.

Po spotkaniu Andrzej Duda powiedział, że dziś jest ogromny problem, bo zmiany kursowe i liczne klauzule niedozwolone zawarte w umowach sprawiły, że kredytobiorcy znaleźli się w trudnej sytuacji.

– Sytuacja ta powinna zostać rozwiązana – co chcę bardzo mocno zaakcentować – przez władze państwa polskiego w taki sposób, aby to banki poniosły odpowiedzialność za te działania oraz, żeby to banki we własnym zakresie – skoro zarobiły na tej sytuacji, w taki a nie inny sposób traktując swoich klientów – poniosły związane z tym konsekwencje w sensie kosztowym – podkreślił Andrzej Duda.

Duda wyraził swoją gotowość do interwencji w sprawie umożliwienia przewalutowania kredytów według kursu, po jakim były brane. Podkreślił, że prezydent ma „olbrzymią legitymację, żeby załatwiać trudne sprawy na poziomie państwowym”.

Wcześniej kandydat PiS na prezydenta odwiedził założone przez siebie Biuro Pomocy Prawnej. Powiedział, że dawno było potrzebne, aby przy prezydencie powstało takie biuro, które w razie potrzeby będzie interweniowało w sprawach najtrudniejszych, w sprawach,  w których pojawia się wielkie poczucie krzywdy.

– Niestety jak widać po tych dwóch dniach, tych spraw w naszym państwie jest ogromnie dużo. Trzeba się nad tymi sprawami pochylić. Otworzyłem to biuro w czasie kampanii prezydenckiej jako pewien symbol pomocy. Wierzę w to głęboko, że już za kilka dni wygram wybory prezydenckie. Wtedy to biuro będzie mogło się przekształcić w prawdziwe biuro prezydenckie, które będzie działało w ramach Kancelarii Prezydenta, nad którym patronat będzie miał prezydent – powiedział Andrzej Duda.

Według szefa biura Janusza Wojciechowskiego, w pierwszym dniu funkcjonowania odwiedziło je 200 osób. Dziś rano do biura przybyły kolejne osoby szukające pomocy prawnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl