[TYLKO U NAS] Dr A. Wróblewski: Odłączenie się PSL-u od Koalicji Europejskiej jest decyzją egzystencjalną

Działanie PSL-u jest decyzją egzystencjalną. Oddzielili się od PO, ponieważ chcą przetrwać. Natomiast PSL po 125-ciu latach zdradził swoich wyborców i podłączył się do Koalicji Europejskiej, która miała tezy sprzeczne z poglądami wyborców PSL-u, którzy byli zawsze ludźmi tradycyjnymi o poglądach konserwatywnych, chadeckich, agrarnych – powiedział w rozmowie z redakcją portalu RadioMaryja.pl o oddzieleniu się PSL-u od Koalicji Europejskiej dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.

Koalicja Europejska miała odnieść sukces w wyborach do PE i kontynuować swoją ofensywę w wyborach parlamentarnych. Tymczasem podzieliła się na trzy bloki.

– Wydaje się, że opozycja potwierdziła tezę o działaniu niekonstrukcyjnym i przede wszystkim okazało się, że na końcu chodziło po prostu o podział miejsc na listach wyborczych i stołki, a nie o ideę i pomysł na Polskę, bo gdyby o to chodziło, to interes ogólny wziąłby górę nad podziałami. Duże ryzyko podjęła teraz lewica, która zdecydowała się sama iść do wyborów, ponieważ może mieć problem z przekroczeniem progu wyborczego – wskazał Artur Wróblewski.

Oprócz SLD od PO odłączyło się także PSL.

– Działanie PSL-u jest decyzją egzystencjalną. Oddzielili się od PO, ponieważ chcą przetrwać. Natomiast PSL po 125-ciu latach zdradził swoich wyborców i podłączył się do Koalicji Europejskiej, która miała tezy sprzeczne z poglądami wyborców PSL-u, którzy byli zawsze ludźmi tradycyjnymi o poglądach konserwatywnych, chadeckich, agrarnych. W pewnym sensie porzucili środowisko wiejskie i są w pewnym sensie współautorami afer, które miały miejsce za czasów rządu PO-PSL, bo ciąży na nich pięć układów mafijnych, które wtedy powstały – podkreślił Artur Wróblewski.

RIRM

drukuj