PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] A. Sobecka: Podczas „Chryji 2” kpiono i szydzono z katolickich symboli oraz wartości

Znieważanie Kościoła, katolików oraz duchownych przekroczyło już granice. Podczas drugiego już happeningu pod Radiem Maryja środowiska lewackie z flagami LGBT szydziły i kpiły z katolików. To uderza w wiele osób, więc potrzebna jest szybka interwencja w tej sprawie – mówiła w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Anna Sobecka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

3 maja przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu odbyła się lewacka prowokacja pod nazwą: ,,Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Zorganizowały ją środowiska feministyczne.

– „Chryję 2”, która liczyła około 100 osób, zorganizowały środowiska lewackie z flagami LGBT. Podczas happeningu kpiono i szydzono z katolickich symboli oraz wartości, znieważano głównie o. dr. Tadeusza Rydzyka – wskazała Anna Sobecka, poseł PiS.

 

Znieważanie Kościoła, katolików oraz duchownych przekroczyło już granice. Potrzebne jest w końcu wyjaśnienie postępowania zeszłorocznego happeningu i interwencja, aby zakończono organizowanie „Chryji”.

– Złożyłam pismo do prokuratora okręgowego w Toruniu, [więcej tutaj], ponieważ niedokończona sprawa sprzed roku, rozzuchwala feministki i wszystkich organizatorów. W piśmie do prokuratora przekazałam, że proszę o wyjaśnienia happeningu, który został zorganizowany 3 maja 2018 roku pod Radiem Maryja oraz zapytałam o przyczyny tak długiego postępowania w tej sprawie (…). Wyślę także – podobnie jak prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – przynaglenie do Zbigniewa Ziobro, Prokuratora Generalnego oraz prof. Małgorzaty Gersdorf, przewodniczącej Sądu Najwyższego, aby zainterweniowali w sprawie manifestów pod Radiem Maryja, ponieważ wystarczy już ubliżania Kościołowi, katolikom oraz księżom – zaznaczyła gość ,,Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Anną Sobecką w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

 RIRM

drukuj