Pos. A. Sobecka apeluje o zmiany w Kodeksie karnym zmierzające do objęcia duchownych ochroną, jaką podlegają funkcjonariusze publiczni

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka skierowała do ministra sprawiedliwości pismo w sprawie podjęcia działań zmierzających do zmiany Kodeksu karnego w celu objęcia duchownych ochroną, jakiej podlegają funkcjonariusze publiczni.

„Wydarzenia ostatnich miesięcy nakazują wręcz, otoczyć ochroną prawną kapłanów i inne osoby duchowne, które w związku ze swoją przynależnością wyznaniową i prowadzoną w jej ramach działalnością publiczną staja się celami bestialskich ataków” – wskazała poseł w liście skierowanym do ministra sprawiedliwości.

Poseł PiS, jako przykład takich brutalnych ataków podała ostatnie napaści na księży m.in. w Turku, w Szczecinie czy we Wrocławiu.

„Propozycja nowelizacji Kodeksu karnego brzmi następująco: do artykułu 223 Kodeksu karnego dodaje się § 3, który otrzymuje brzmienie: § 3 – Ochronie prawnej określonej w § 1 i 3 podlegają kapłani i inne osoby duchowne reprezentujące kościoły i związki wyznaniowe ujęte w rejestrze, o którym mowa w ustawie z dnia 17 maja 1989 roku o gwarancjach wolności sumienie i wyznania (Dz.U. z 2005 roku Nr 31, poz. 1965 z pozn.zm.) jak też działające na podstawie innych ustaw” – akcentowała pos. Anna Sobecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl