Pismo poseł Anny Sobeckiej do Prokuratury Okręgowej w Toruniu w sprawie lewackiej manifestacji pod Radiem Maryja

3 maja pod Radiem Maryja odbyła się lewacka manifestacja „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Wydarzenie od samego początku budziło skrajne emocje i zamieszanie. Początkowo wydarzenie zostało zakazane przez wojewodę kujawsko-pomorskiego, jednakże sąd uchylił te decyzję.

Poseł Anna Sobecka zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Toruniu z zapytaniem na jakim etapie znajduje się postępowanie przygotowawcze, wywołane jej zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, które złożyła w dniu 7 maja 2018 roku, dotyczące wydarzeń mających miejsce w Toruniu przed siedzibą Radia Maryja, w dniu 3 maja 2018, gdzie zorganizowano obrazoburczy happening pod nazwą ,,Chryja pod Radiem Maryja”.

W szczególności proszę o wyjaśnienie przyczyn długotrwałości tego postępowania. Przypominam, że zgodnie z art. 325i kpk dochodzenie powinno być ukończone w ciągu 2 miesięcy, a śledztwo zgodnie z treścią art. 310 kpk powinno być ukończone w ciągu 3 miesięcy. Tymczasem ze strony Prokuratury nie ma żadnych informacji o postępie w niniejszym postępowaniu – napisała poseł Anna Sobecka.

                                                                         

          RIRM

drukuj