[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Strona rosyjska, chcąc uniknąć obowiązku zwrócenia wraku, zasłania się polską prokuraturą jak listkiem figowym

Strona rosyjska, chcąc uniknąć obowiązku zwrócenia wraku, zasłania się polską prokuraturą jak listkiem figowym. Mam nadzieję, że jak najszybciej w sposób skuteczny (…) polska prokuratura zdementuje rosyjską prowokację – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

5 czerwca TASS (agencja międzynarodowa Federacji Rosyjskiej) opublikował komunikat zawierający cytaty oświadczenia Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, stwierdzający, iż badania wraku, jakie wspólnie zostały przeprowadzone w Smoleńsku przez prokuraturę rosyjską i prokuraturę polską, stwierdziły jednoznacznie, że katastrofa była wynikiem błędu polskich pilotów.

– W tym materiale TASS-a jest istotne zdanie, które ma przypieczętować ich punkt widzenia, czy też prowokację, która została wykonana przez Rosjan, i na którą złapano część naiwnych polskich urzędników. (…) W Komitecie Śledczym stwierdzono, że „strona polska podkreśliła konstruktywność wzajemnych działań, realizowanych wraz z rosyjskimi śledczymi, zadowolenie z przeprowadzonych badań oraz nadzieję na kontynuację tej współpracy”. To jest dokładnie ta sytuacja, przed którą ostrzegaliśmy: jeżeli nie ustali się w sposób bardzo precyzyjny możliwości zakresu oraz reguł działania, (…) to wpadnie się w rosyjską pułapkę, w tę samą, która była realizowana w 2010 r., w którą prokuratora wojskowa wpadła – akcentował były szef MON.

Nie mam wątpliwości, że polska prokuratura takiego stanowiska nie zajmuje – wskazał polityk.

– Nie mam jednak także wątpliwości, że pewna nieroztropność pozwoliła Rosjanom tak, a nie inaczej przedstawiać swoje stanowisko. Ja mam nadzieję, że jak najszybciej w sposób równie skuteczny (…) polska prokuratura zdementuje to oszustwo, to kłamstwo, tę prowokację, bo jej celem jest uniknięcie międzynarodowych konsekwencji, które są wynikiem raportu, jaki opracowała Rada Europy – podkreślił.

– Przypomnijmy, że w raporcie (Rady Europejskiej) stwierdzono, iż strona polska miała pełne prawo do tego, aby przejąć badanie tej katastrofy, ale rząd Donalda Tuska zrezygnował z praw, które należały się Polsce. Oby tego błędu dzisiaj nie kontynuowano, ale żeby go nie kontynuowano, musi być jednoznaczne stanowisko, wskazujące, że strona rosyjska – chcąc uniknąć obowiązku zwrócenia wraku – zasłania się polską prokuraturą jak listkiem figowym – mówił Antonii Macierewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl