Rosja: nowe okręty dla Floty Czarnomorskiej jeszcze w tym roku

Rosja jeszcze w tym roku wyposaży Flotę Czarnomorską w nowe okręty, w tym okręty podwodne – oświadczył we wtorek rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Flota częściowo stacjonuje na należącym do Ukrainy Krymie, anektowanym przez Moskwę w marcu. 

– Nowe okręty podwodne oraz okręty nowej generacji dołączą w tym roku do Floty Czarnomorskiej. Wymaga to od nas wiele uwagi – powiedział Szojgu, cytowany przez agencję Interfax.

W Sewastopolu na Krymie mieści się główna baza Floty Czarnomorskiej.

W marcu Rosja zajęła zbrojnie należący do Ukrainy Krym, a następnie włączyła go oficjalnie w skład Federacji Rosyjskiej po referendum w tej sprawie, przeprowadzonym 16 marca przez separatystyczne i prorosyjskie władze półwyspu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl