fot. PAP/Mateusz Marek

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: R. Sikorski jest politykiem, który jest skupiony na poparciu Niemiec i to jest jego podstawowa linia polityczna

Radosław Sikorski – nie mam wątpliwości – jest politykiem, który przede wszystkim jest skupiony na poparciu Niemiec. To jest jego podstawowa linia polityczna i dlatego zapewne znajdują się międzynarodowe media, które są gotowe go poprzeć, dlatego że on wspiera właśnie Niemcy, wspiera niemiecką politykę. Czy tutaj też należy szukać źródeł tych między 500 a 800 tys. euro, które podobno zyskuje ze względu na konsultacje? Do dzisiaj nie wyjaśnił, skąd ma te pieniądze – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Ostatnio bardzo głośno komentowane są wypowiedzi Radosława Sikorskiego, czołowego polityka Platformy Obywatelskiej. Słowa te dotyczą głównie obozu rządzącego i – jak stwierdzają politycy partii rządzącej – wpisują się w prorosyjską propagandę [czytaj więcej]. Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na częste ostatnio pytania o to, kim naprawdę jest Radosław Sikorski.

– Kim on naprawdę jest, tym bardziej, że jego wypowiedzi, na które ostatnio zawraca się uwagę, są wypowiedziami antypolskimi, ale nie tylko. Radosław Sikorski atakuje także Stany Zjednoczone, co wydaje się o tyle dziwne, że bardzo wiele osób wskazuje na to, że to właśnie w Stanach Zjednoczonych jest bardzo wiele mediów, które bardzo jasno popiera jego linię polityczną – zaznaczył polityk.

Marszałek senior Sejmu IX kadencji pytał również, do czego zmierza polityk PO.

– Bardzo mało osób pamięta o tym, że Radosław Sikorski już w latach 90-tych odznaczył się bardzo brutalnym atakiem na Polskę. Mianowicie w roku 1996 w jednym z najważniejszych pism zajmujących się polityką międzynarodową napisał czy też zasugerował, że Polska tak naprawdę skorzystałaby z tego, gdyby zrezygnowała z Górnego Śląska, gdyby go oddała. Dla wielu osób może wydać się to szokujące. Dla mnie wtedy, gdy to przeczytałem, było to szokujące. To dlatego byłem zdania, że on nie powinien kandydować z Ruchu Odbudowy Polski. To dlatego uważałem, że na pewno jest politykiem, który musi wyjaśnić swoje stanowisko, jeżeli chce być nadal polskim politykiem – podkreślił.

Antoni Macierewicz wskazał moment, kiedy Radosław Sikorski przedstawił swoje stanowisko.

– Wtedy, kiedy związał się z Bronisławem Geremkiem i wtedy, kiedy jego kolejne wypowiedzi w istocie zmierzały do tego, żeby kwestionować polską myśl niepodległościową i polskie dążenia niepodległościowe. Charakterystyczne było to, że wtedy, kiedy był ministrem obrony narodowej i gdy została przyjęta ustawa o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, Radosław Sikorski szczególnie zaangażował się w obronę ludzi z agentury WSI. Myślę tutaj np. o panu Dukaczewskim, którego bardzo systematycznie bronił. To nie jest jedyna osoba. Bronił w ogóle likwidacji WSI, które były przecież po prostu formacją agenturalną – akcentował felietonista TV Trwam.

Były minister obrony narodowej wyjaśnił, w jakim kierunku skierowana jest linia polityczna polityka Platformy Obywatelskiej.

– Radosław Sikorski – nie mam wątpliwości – jest politykiem, który przede wszystkim jest skupiony na poparciu Niemiec. To jest jego podstawowa linia polityczna i dlatego zapewne znajdują się międzynarodowe media, które są gotowe go poprzeć, dlatego że on wspiera właśnie Niemcy, wspiera niemiecką politykę. Czy tutaj też należy szukać źródeł tych między 500 a 800 tys. euro, które podobno zyskuje ze względu na konsultacje? Do dzisiaj nie wyjaśnił, skąd ma te pieniądze –  zauważył.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że dzisiaj wiemy o aferach finansowych w Unii Europejskiej, które polegały m.in. na tym, że organizowano antypolskie rezolucje z pieniędzy przeznaczonych na wsparcie różnych środowisk politycznych.

– To właśnie te afery finansowe w UE są znakiem zapytania, skąd ma pieniądze Radosław Sikorski – od Niemiec? Od Rosji? A może jeszcze od kogoś innego? Czas najwyższy, żeby odpowiedział. Czas najwyższy, żeby odpowiedziała Platforma Obywatelska. Czas najwyższy, żeby Donald Tusk wyjaśnił, kto płaci Radosławowi Sikorskiemu – podkreślił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl