Macierewicz z wizytą na Zamojszczyźnie

W sobotę na zaproszenie struktur powiatowych PiS, poseł Antoni Macierewicz spotka się z mieszkańcami Zamościa, Biłgoraja, Krasnegostawu oraz Tomaszowa Lubelskiego. Tego dnia poseł dokona uroczystego otwarcia wystawy w Zamościu „Warto być Polakiem”, poświęconej pamięci prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego.

Spotkania z mieszkańcami planujemy w obliczu bardzo wielkiego zainteresowania na terenie czterech powiatów – poinformował poseł Sławomir Zawiślak.

– Na początek zapraszamy serdecznie do Krasnegostawu. Tam o godz. 12. w Sali Domu Weselnego Nina na ul. Poniatowskiego 15 będziemy mieli spotkanie. Następne odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim o 14.30 w sali widowiskowej Tomaszowskiego Domu Kultury przy ul. Lwowskiej 72 – powiedział poseł Sławomir Zawiślak.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Zamościu. O godz. 17. zaplanowano odsłonięcie wystawy „Warto być Polakiem”, poświęconej śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi RP.

– Wystawa „Warto być Polakiem” prezentuje sylwetkę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To pełna sylwetka; jest to krótki rys życiorysu, później jego działalność społeczna i następnie działalność w okresie, kiedy był prezydentem z ogólnym przesłaniem budowania silnej Polski, patriotyzmu, stawiania na wartości, które temu człowiekowi były bardzo bliskie. Wystawa kończy się kilkoma fotogramami z pogrzebu po katastrofie smoleńskiej – powiedział Piotr Małysz, szef klubu Gazety Polskiej w Zamościu.

Po uroczystym otwarciu wystawy przez posła Antoniego Macierewicza, nastąpi spotkanie w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13. Dzień ten zakończy się spotkaniem w Biłgoraju, które odbędzie się o godz. 20.30 w Sali Domu Weselnego na ul. Włosionkarskiej 5.

Tematyka poruszana na spotkaniach będzie różnorodna. Jest to spotkanie otwarte, stąd też mieszkańcy będą mieli okazję poddać dyskusji te treści, które ich najbardziej interesują – podkreśla poseł Sławomir Zawiślak.

– Na tych spotkaniach każdy obywatel RP będzie mógł przyjść, zadać panu posłowi pytania w kwestiach, które go interesują. Myślę, że jest bardzo wiele tematów, które są ważne; sprawy gospodarcze, sprawy dotyczące życia społecznego czy też oczywiście sprawy dotyczące pracy Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M, którego przewodniczącym jest poseł Antoni Macierewicz – powiedział poseł Sławomir Zawiślak.

Jak podkreśla poseł Zawiślak, poseł Antoni Macierewicz już od dawna był wyczekiwanym gościem na Zamojszczyźnie.

– Pan poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Antoni Macierewicz był oczekiwany już od dawna na Zamojszczyźnie. Tak do mnie jak i do wielu moich przyjaciół, mieszkańcy naszego regionu zgłaszali zaproszenie dla pana posła do odwiedzenia Zamojszczyzny. Oczywiście pod tym zaproszeniem podpisuję się ja oraz struktury powiatowe Prawa i Sprawiedliwości, w imieniu których miałem przyjemność złożyć zaproszenie dla pana posła na Zamojszczyznę. Zaproszenie to zostało przyjęte –wspominał poseł Sławomir Zawiślak.

Wypowiedź posła Sławomira Zawiślaka


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Piotra Małysza


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj