Min. Macierewicz: szkolenie wojskowe powinno wrócić do szkół najpóźniej od 2019 roku

Szkolenie wojskowe powinno wrócić do szkół najpóźniej od 2019 roku; rozmawiam na ten temat z minister edukacji Anną Zalewską – oświadczył dziś szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Minister Macierewicz powiedział w TVP1, że szkolenie wojskowe powinno wrócić do szkół gimnazjalnych, czy też licealnych. „Tak. Powinno wrócić” – ocenił.

Pytany, od kiedy to się stanie, powiedział, że rozmawia na ten temat z minister edukacji Anną Zalewską.

„Mam nadzieję, że (szkolenie wojskowe wróci) najdalej od 2019 roku” – zaznaczył.

W czwartek w Ostródzie podczas Targów Pro Defence, Antoni Macierewicz zapowiedział powrót szkoleń wojskowych do szkół.

„Młodzież musi poznawać podstawowe zasady związane z obronnością, zarówno z myślą taktyczną, jak i zachowaniami bezpośrednimi. Musi być szkolona, po to by była zdolna w razie niebezpieczeństwa umieć się zachować, niezależnie od tego, kto później (z młodych ludzi – PAP) będzie w armii” – wyjaśnił minister.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl