fot. pixabay.com

Tatry zamknięte dla ruchu turystycznego

Cały obszar Tatr jest zamknięty dla ruchu turystycznego. Wszystko przez wysokie zagrożenie lawinowe.

Sytuacja jest bardzo poważna. W ciągu dnia do Morskiego Oka zeszło kilka lawin, na jeziorze załamał się lód. Natomiast lawina, która nadciągnęła z Białego Żlebu zasypała drogę prowadzącą na Morskie Oko. Warstwy naniesionego śniegu sięgają siedmiu metrów, dlatego władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zadecydowały o zamknięciu całego obszaru tatr dla ruchu turystycznego i narciarskiego aż do odwołania.

Do czasu poprawienia warunków schroniska w Dolinie Pięciu Stawów nie będzie mogło opuścić kilkunastu turystów. Siła wiatru w Tatrach sięga 100 kilometrów na godzinę, co stanowi dodatkowe zagrożenie. Służby apelują o to, by nie bagatelizować alertów i nie wybierać się w zamknięte obszary, bo stawką jest nasze życie i zdrowie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl