fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska wraz z USA będzie gwarantem bezpieczeństwa europejskiego i przyczyni się do bezpieczeństwa świata

W świat poszedł bardzo ważny przekaz: to Polska jest głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie. To Polska wraz ze Stanami Zjednoczonymi będzie gwarantem bezpieczeństwa europejskiego i przyczyni się do bezpieczeństwa świata – zaznaczył poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam. Polityk odniósł się także do skazania Tomasza Arabskiego za niedopełnienie obowiązków podczas planowania lotu z 10 kwietnia 2010 roku.

Antoni Macierewicz, komentując wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, podkreślił, że sojusz wojskowy ze Stanami Zjednoczonymi jest potrzebny, dopóki nie odbudujemy własnej siły zbrojnej. [czytaj więcej]

– Zostały zapowiedziane układy dotyczące Fort Trump, czyli wzmocnienia obecności amerykańskiej w Polsce. Pan prezydent Trump nawet zapowiedział, że jest przychylny, żeby stworzyć wielką bazę amerykańską w Polsce. To także porozumienia dotyczące zakupu F-35, porozumienia dotyczące współpracy energetycznej, zdjęcia obowiązku wizowego i szereg innych, zwłaszcza gospodarczych uzgodnień. To dobra wiadomość dla Polski – mówił poseł.

W świat poszedł bardzo ważny przekaz: to Polska jest głównym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Europie – akcentował były szef MON.

– To Polska wraz ze Stanami Zjednoczonymi będzie gwarantem bezpieczeństwa europejskiego i przyczyni się do bezpieczeństwa świata. Jest tutaj pewna polemika z Niemcami, widać to gołym okiem. Pan prezydent Trump nie ukrywa, że mając do wyboru Niemcy i Polskę, stawia na Polskę. To prezydent, który poza prezydentem Reaganem, najbardziej przyczynił się do wzmocnienia i do siły politycznej oraz geopolitycznego znaczenia Polski – zwrócił uwagę Antoni Macierewicz.

Jako kolejne ważne wydarzenie ostatnich dni polityk wskazał skazanie Tomasza Arabskiego, szefa kancelarii premiera Donalda Tuska, za niedopełnienie obowiązków w związku z tragedią smoleńską. [czytaj więcej]

– Oczywiście odpowiedzialność pana Arabskiego jest nieporównanie szersza. To była głowa, to był mózg, to była prawa ręką Donalda Tuska (…), koordynator lotu. Pan Arabski przyznał się w zeznaniach złożonych przed Komisją Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, że w ogóle nigdy nie czytał tzw. instrukcji HEAD, czyli tej, którą miał obowiązek wdrożyć w życie, żeby zagwarantować bezpieczeństwo najważniejszym osobom w państwie: prezydentowi, całej polskiej elicie, która poległa pod Smoleńskiem. A on tego nawet nigdy w życiu nie czytał! Podpisał, nie czytając tego. Nigdy w życiu nie stosował i nie miał zamiaru stosować. Podczas zeznań wręcz wyśmiewał się z takiego obowiązku, lekceważył, miał za nic bezpieczeństwo pana prezydenta i najważniejszych osób w państwie – wyjaśnił felietonista Radia Maryja i TV Trwam.

Warszawski sąd okręgowy skazał Tomasza Arabskiego na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

– To jest żenujące. Za kradzież w supermarkecie kary są nieporównanie wyższe. Tymczasem śmierć polskiej elity, dramat smoleński, lekceważenie bezpieczeństwa państwowego i to ostentacyjne – za to wyrok w zawieszeniu na 10 miesięcy? Trudno zrozumieć, dlaczego prokuratura nie przekazała materiałów, które stały się podstawą tego wyroku i dlaczego żądała tak niskiego wyroku. Ale dobrze się stało, że pan Arabski został skazany. Ci, którzy są odpowiedzialni za ten dramat zaczęli być skazywani. To dobra wiadomość, to dobry początek, to dobre przesłanie dla Polski – ocenił Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj