Cukiernik z Portland ukarany za odmówienie upieczenia tortu lesbijkom

Właściciel cukierni w Portland, który odmówił upieczenia tortu lesbijkom musi zapłacić 137 tys. dol. kary. Piekarz „ze względu na kwestie sumienia”, odmówił przygotowania tzw. tortu weselnego.

To nie pierwszy raz kiedy mężczyzna odprawił z kwitkiem dwie dewiantki seksualne.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa, zwraca uwagę, że takie przypadki mają miejsce już w Europie. Jak mówi, to są prowokacje.

– Mamy przypadek w Stanach Zjednoczonych, gdzie cukiernik powiedział, że na taki pseudoślub nie wykona tortu. Został zaskarżony, musi zapłacić olbrzymie odszkodowanie. Mamy podobny przypadek w Wielkiej Brytanii, już w Europie, niedaleko nas, gdzie ludzie, którzy wynajmowali pokoje. Mieszkając na wsi, starsi ludzie, powiedzieli: „Nie. W naszym domu takiego czegoś nie będzie”. Zostali zaskarżeni. W praktyce stracili cały swój dom, cały swój majątek w ramach odszkodowania.  To są zresztą prowokacje robione przez te środowiska, ale warto o tym pamiętać, kiedy i u nas takie propozycje padają. Na razie żeśmy się obronili – podkreśla Ewa Kowalewska.

Oregon jako osiemnasty amerykański stan w 2013 roku przyznał dewiantom seksualnym prawa, które są zarezerwowane dla normalnych małżeństw, czyli zawartych między kobietą a mężczyzną.

Ponadto zakazano dyskryminacji przedstawicieli społeczności LGBT w kwestiach zatrudnienia, zamieszkania i korzystania z usług.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl