fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda prawdopodobnie w przyszłym tygodniu spotka się prezydentem USA D. Trumpem

W najbliższych dniach może dojść do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Poinformowała o tym gazeta „Politico”, powołując się na dwa źródła w amerykańskiej administracji.

Z informacji dziennika „Politico” wynika, że polski prezydent prawdopodobnie uda się do stolicy USA w przyszłym tygodniu. Według gazety, wizyta polskiego prezydenta – jeśli zostanie sfinalizowana – będzie okazją dla Donalda Trumpa do ogłoszenia wzrostu liczby amerykańskich wojsk stacjonujących w Polsce.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, pytany dziś o te doniesienia na antenie radiowej Jedynki, wskazywał na dobre relacje pomiędzy Polską a USA.

– Polska i Stany Zjednoczone są sprawdzonymi sojusznikami. Administracja amerykańska bardzo blisko współpracuje z Kancelarią Prezydenta RP. Obaj prezydenci mają też dobre relacje, które przekładają się na spotkania i rozmowy telefoniczne. Taka współpraca bieżąca ma miejsce i trwa przez cały czas – zaznaczył minister Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk podkreślił też, że stronie polskiej zależy, by obecność wojsk amerykańskich w Polsce była wzmacniana.

W poniedziałek prezydent Donald Trump oświadczył, że USA zredukują liczbę wojskowych stacjonujących w Niemczech do 25 tysięcy. Według informacji medialnych, część sił miałaby być przerzucona do Polski.

RIRM

drukuj