fot. pixabay.com

Francja: Prawie 8 mln Francuzów na częściowym lub tymczasowym bezrobociu w maju

Francuska minister pracy Muriel Penicaud poinformowała, że 7,8 mln pracowników krajowych przedsiębiorstw było w maju na częściowym lub tymczasowym bezrobociu. Częściowe pokrycie ich pensji w czasie pandemii kosztowało państwo 17 mld euro.

Podczas wywiadu dla Radia Classique Penicaud powiedziała, że statystyki z maja mogą być powodem do optymizmu, bo całkowita liczba godzin obciętych pracownikom w ramach częściowego bezrobocia spadła o połowę względem kwietnia.

„Spadek jest więc bardzo wyraźny, choć wciąż jesteśmy bardzo daleko od normalności” – oceniła minister.

Dodała, że pokrycie pensji pracowników firm korzystających z częściowego bezrobocia kosztowało niemal 17 mld euro.

Muriel Penicaud wyraziła też zaniepokojenie doniesieniami z Chin, gdzie w stolicy zidentyfikowano nowe ognisko zakażeń koronawirusem. Zaznaczyła jednak, że we Francji trend pozostaje pozytywny.

„Wybraliśmy progresywny i kontrolowany sposób rozluźnienia kwarantanny i obserwujemy w obecnej fazie pozytywne tendencje” – oznajmiła minister.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl