fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o batalii sądowej wymierzonej przeciwko Fundacji Lux Veritatis przez Stowarzyszenie Watchdog Polska: Atak na katolicyzm, kler i tych, którzy budują moralność Polski jest świadectwem szaleństwa, które objęło dużą część elit europejskich

Żyjemy w czasach, w których zagrożenia, jakie nas spotykają, są niewyobrażalne. Przed sądem stanął wczoraj o. dyrektor dr Tadeusz Rydzyk. Przed sądem stanęło wolne słowo, wolność słowa, wolność organizowania się i działania medialnego świata katolickiego. Atak na katolicyzm, kler i tych, którzy budują moralność Polski, odtwarzając naszą wielką chrześcijańską i narodową tradycję, jest świadectwem szaleństwa, które objęło dużą część elit europejskich – mówił poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski”.

Poseł Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że obecne czasy niosą ze sobą dla Polski ogromne szanse, ale i zagrożenia.

– Żyjemy w czasach niezwykłych, które niosą wielką nadzieję, ale także nieprawdopodobne wyzwania. Gdy mówię o nadziei, to wspominam o czymś, co wydawało się w czasach mojej młodości absolutnie niemożliwe i nierealne, że będziemy mieli szansę budowania niepodległej Polski, tworzenia polskiej armii, dostatku, polityki zagranicznej oraz będziemy mieli szansę wydobycia samych siebie z zacofania i lęku, które komunizm sprowadził na Polskę i Europę Środkowowschodnią. To wielka szansa i nieprawdopodobne szczęście, łaska od Boga, jaka nas spotkała – wskazał były szef MON.

Polityk odniósł się także do środowej rozprawy sądowej, która jest efektem sądowej batalii przeciwko Fundacji Lux Veritatis.

– Żyjemy w czasach, w których zagrożenia, jakie nas spotykają, są niewyobrażalne. Przed sądem stanął wczoraj o. dyrektor dr Tadeusz Rydzyk. Przed sądem stanęło wolne słowo, wolność słowa, wolność organizowania się i działania medialnego świata katolickiego. Atak na katolicyzm, kler i tych, którzy budują moralność Polski, odtwarzając naszą wielką chrześcijańską i narodową tradycję, jest świadectwem szaleństwa, które objęło dużą część elit europejskich – mówił marszałek senior Sejmu.

– Przejawem tego jest to, co dzieje się na Zachodzie, jeśli mówimy o forsowaniu ideologii LGBT. Mówiliśmy o tym wielokrotnie, ale trzeba powtórzyć, iż chęć wpisania śmierci do kanonu praw człowieka oraz formalna reklama cywilizacji śmierci jest świadectwem patologii, dramatu, z którym mamy do czynienia w Europie – dodał.

Antoni Macierewicz skomentował kwestię rosnącego w siłę ruchu pro-life w USA.

– Wielką nadzieją jest jednocześnie to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych, w których zahamowano pochód cywilizacji śmierci poprzez jasne powiedzenie, że homoseksualiści nie będą mogli w ten sam sposób co normalne małżeństwa adoptować dzieci. To prawo jest prawem dla małżeństwa, a nie dla związków homoseksualnych. Cywilizacja życia przyciągnęła się zatem do USA, które bardzo długo były symbolem odwrotnego kierunku działania – powiedział felietonista.

radiomaryja.pl

drukuj