[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Władze Gdańska sprzedają grunt w centrum miasta radnemu PO

Władze Gdańska sprzedają grunt w centrum miasta radnemu Platformy Obywatelskiej napisał na Twitterze Andrzej Jaworski. Wszystko jak zaznaczył ma odbywać się bez przetargu, a cenę za działkę ustalił rzeczoznawca. O lokalizację już wcześniej starało się kilka organizacji pozarządowych.

– Na Oliwie, naprzeciwko Centrum Konferencyjnego znajduje się Uniwersytet Gdański. Można powiedzieć, że są to działki przed Uniwersytetem w kierunku Centrum – precyzuje w rozmowie z portalem Radia Maryja Andrzej Jaworski, były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

O teren przy Uniwersytecie na swoje cele statutowe – m.in. na szkołę – starało się kilka organizacji pozarządowych. Nie uzyskały one jednak wsparcia od miasta. Według byłego prezesa gdańskiej stoczni sprawą powinny zająć się organy ścigania.

– Według mnie akt notarialny został już zawarty, natomiast procedura powinna być sprawdzona przez organy ścigania, bo według tego schematu jasno wynika, że była tutaj typowa ustawka i jest to namacalny dowód tego, co się w Gdańsku dzieje – podkreśla Andrzej Jaworski.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej miasto sprzedało zagranicznej firmie znacznie droższe tereny, na których obecnie powstaje galeria handlowa.

– Mieszkańcy nie zareagowali w żaden sposób, kiedy Paweł Adamowicz oddał grunty naprzeciwko wejścia na Stare Miasto zagranicznej firmie. Były one dużo bardziej wartościowe. Jest tam budowana w tej chwili wielka galeria handlowa szpecąca starówkę, więc to nie jest tak, że mieszkańcy zareagują – dodaje.

RIRM

drukuj