Były polityk PO kończy realizację wielomilionowego zamówienia

Spółka, której prezesem jest Zbigniew Chlebowski, skompromitowany były polityk PO, kończy realizację wielomilionowego zamówienia dla PKP Cargo. O sprawie napisał jeden z portali.

Europejskie Konsorcjum Kolejowe „Wagon” podpisało kontrakt na dostawę wagonów za kwotę ponad 100 mln zł. Bohater afery hazardowej do spółki wszedł kilka miesięcy przed podpisaniem kontraktu.

Poseł Jerzy Szmit, członek sejmowej komisji Infrastruktury, podkreśla, że sprawę trzeba bardzo dokładnie zbadać. W Polsce obowiązuje prawo zamówień publicznych. Parlamentarzysta dodał, że dla PO i PSL praca w sferze publicznej jest tylko wprowadzeniem do „konfitur, które leżą w spółkach realizujących zamówienia publiczne.

W Polsce – a przynajmniej w tej rządzonej przez PO-PSL – jest prawidło, że jeżeli jakiś prominentny polityk tych dwóch ugrupowań z jakiegoś względu wypada z tego głównego obiegu, to zaraz znajduje się w tzw. „drugim obiegu”, tyle, że znacznie bogatszym. Można wymieniać naprawdę długą listę takich polityków. To sytuacja, kiedy np. budujemy elektrownię atomową i polityk PO też tam się znajduje; gdy w komisji finansów pan poseł Szulc, który był bardzo aktywny, jeżeli chodzi o wprowadzanie prawa, które bardzo uderzyło w SKOKi, po dwóch czy trzech miesiącach znajduje sobie pracę w bardzo renomowanej firmie doradczej – mówi polityk.

W styczniu mają zostać dostarczone ostatnie z 330 zamówionych przez PKP CARGO platform do przewozu kontenerów.

RIRM

 

drukuj