fot. pixabay.com

Koalicjant Platformy Obywatelskiej domaga się prawa do mordowania nieuleczalnie chorych i dzieci nienarodzonych

Dla zwierząt zakaz hodowli na futra oraz w klatkach, a dla ludzi tzw. aborcja na życzenie i tzw. eutanazja dla nieuleczalnie chorych. Tak wygląda program partii Zieloni – koalicjanta Platformy Obywatelskiej.

W 2020 roku Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało tzw. „Piątkę dla zwierząt”. Według autorów pakiet przepisów miał polepszyć dobrostan zwierząt, ale w rzeczywistości uderzał w hodowców i rolników. Kierownictwo PiS zawiesiło nawet swoich członków za głosowanie przeciw „Piątce”. Ostatecznie partia rządząca całkowicie wycofała się pomysłu.

– Wyciąga wnioski, umie naprawić błędy oraz wystąpić z pewnymi propozycjami i ofertami, które dla rolnictwa są absolutnie korzystne – mówił Jan Krzysztof Ardanowski, doradca prezydenta ds. rolnictwa i obszarów wiejskich.

Teraz radykalnych zmian w prawie, które rzekomo mają lepiej chronić zwierzęta, chce partia Zieloni – koalicjant Platformy Obywatelskiej.

– Pierwszy konkret to koniec z hodowlą na futro. To jest ukrócenie cierpienia milionów zwierząt w Polsce – powiedziała Małgorzata Tracz, poseł Zielonych.

Za likwidację hodowli zwierząt na futra hodowcy mieliby otrzymać rekompensaty. Zieloni idą dalej i postulują zakaz hodowli w klatkach. Koalicjanci Platformy przekonują, że ich propozycja jest realizacją rozwiązań, nad którymi pracuje Unia Europejska. Komisja Europejska rozważa jednak rezygnację z tych planów.

W Polsce nie ma problemu z dobrostanem zwierząt – zapewnił wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski.

– Hodowcy wiedzą doskonale, jakie są niezbędne wymogi, jeśli chodzi o dobrostan zwierząt. Naprawdę w tym zakresie jesteśmy czołówką europejską – oznajmił wiceminister Rafał Romanowski.

Pomysły Zielonych uderzają w hodowców. Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Unii Europejskiej, a także drugim eksporterem tego mięsa we Wspólnocie i czwartym na świecie.

Odpady z tej produkcji są konsumowane przez zwierzęta futerkowe – przypomniał prezes Lubelskiej Izby Rolniczej, Gustaw Jędrejek.

– W naturalny sposób można wykorzystać zwierzęta futerkowe do utylizacji. Jeżeli nie będzie zwierząt futerkowych, trzeba będzie utylizować przez firmy, i to najczęściej zachodnie firmy, które na to czekają – oznajmił Gustaw Jędrejek.

Zieloni przekonują, że „Szóstka dla zwierząt” nie jest jeszcze elementem programu całej Koalicji Obywatelskiej, a dopiero będzie wewnętrznie omawiana. Propozycja Zielonych jest zaskoczeniem dla ludowców, którzy aspirują do współrządzenia z Platformą Obywatelską.

– Program polityczny musi być spójny w trakcie kampanii politycznej, a program Zielonych mocno odbiega od tego, co mówią liderzy KO – mówił Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL.

Stanowiska w sprawie propozycji Zielonych nie zajął lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak, czyli nowy członek Koalicji Obywatelskiej. Zieloni chcą też zakazać odstrzału dzikich zwierząt.

– Prawo do tego, żeby chronić dzikie zwierzęta – mówiła Małgorzata Tracz, poseł Zielonych.

Tymczasem stada dzików to coraz większy problem polskich miast. Spotkanie z dzikimi zwierzętami może być niebezpieczne. Co ciekawe, znany z lewicowych poglądów prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zlecił niedawno odstrzał 200 dzików w stolicy.

– W zeszłym roku mieliśmy 2,5 tys. zgłoszeń. Pierwsze sześć miesięcy tego roku to już trzy tysiące zgłoszeń w sprawie występowania dzików na terenie miasta stołecznego Warszawy – powiedział Rafał Trzaskowski.

W pierwszym kwartale tego roku w Polsce odstrzelono prawie 25 tys. dzików.

To niezbędne działania, które są powiązane m.in. ze zwalczaniem ASF – podkreślił wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski.

– Dziki to podstawowy wektor afrykańskiego pomoru świń, którego ogniska, niestety, w naszym kraju się pojawiają, więc tutaj musi być skuteczna walka, jeśli chodzi o populację dzików, które również mają negatywny wpływ na uprawy rolne – podsumował wiceminister Rafał Romanowski.

Zieloni w swoim programu chcą także tzw. aborcji na życzenie oraz proponują wprowadzenie tzw. eutanazji dla osób nieuleczalnie chorych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl