fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

[TYLKO U NAS] A. Duda o programie „Mieszkanie Plus”: Jeden z trudniejszych programów; jest on sprzeczny z interesami firm deweloperskich

To jest jeden z trudniejszych programów – powiedzmy sobie otwarcie – jest on sprzeczny z interesami wielkich firm deweloperskich, czyli tych, które budują mieszkania po to, aby je sprzedać – zaznaczył prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowych „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Andrzej Duda podkreślił, ze lokale z programu „Mieszkanie Plus” są atrakcyjniejsze cenowo i łatwiej dostępne od tych proponowanych przez firmy deweloperskie.

– Te mieszkania, które są oferowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”, są mieszkaniami w innym systemie – znacznie tańszymi i znacznie łatwiejszymi do pozyskania. To jest dla budujących i handlujących mieszkaniami  zwyczajnie konkurencja i, jak mówią ministrowie w rządzie,  z którymi rozmawiałem, to wszędzie są rzucane kłody pod nogi. Cały czas są próby, żeby opóźnić, żeby uniemożliwić i nie dać przeprowadzić – wskazał prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że program napotykał problemy w ministerstwie, a później w samorządach.

– Tych kłopotów jest bardzo dużo, poczynając od ministerstwa, gdzie tę sprawę było trudno przeprowadzić, a teraz skończywszy na samorządach lokalnych – dodał.

Gość „Rozmów niedokończonych” zaznaczył, że ma nadzieję na rozwój programu i przypomniał, że w Polsce już takie mieszkania funkcjonują.

– Jest już cały szereg miejsc w Polsce, w których budynki zostały już zrealizowane i ludzie już mieszkają w tym systemie. Ja mam nadzieję, że chociaż z oporem, to ten program będzie się cały czas rozwijał. Trzeba domagać się od samorządu lokalnego, żeby ten program realizował – akcentował Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj