fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent: potencjał gospodarczy Polski i Azerbejdżanu jest bardzo duży

Potencjał gospodarczy naszych krajów jest bardzo duży, choć wymiana handlowa pomiędzy Polską a Azerbejdżanem jest skromna – mówił dziś prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.

We wtorek z wizytą w Warszawie przebywa prezydent Alijew. W trakcie wizyty podpisano wspólną deklarację na temat mapy drogowej, w kierunku strategicznego partnerstwa, współpracy politycznej i gospodarczej między Polską i Azerbejdżanem. Przedstawiciele rządów obu państw podpisali także umowy dwustronne, m.in. o współpracy w dziedzinie: obronności i energetyki.

„Cieszę się, że podpisaliśmy te dokumenty” – oświadczył prezydent Duda, podkreślając, że dokumenty te zmierzają do intensyfikacji współpracy przede wszystkim gospodarczej, naukowej oraz politycznej.

„Potencjał gospodarczy naszych krajów jest bardzo duży i ta obustronna wymiana handlowa, która dzisiaj jest gdzieś na poziomie 100 mln dol. rocznie, w stosunku do potencjalnych możliwości jest bardzo skromna” – zaznaczył.

„Mam nadzieję, że to zdecydowane wsparcie z naszej strony, jako prezydentów państw, dla współpracy gospodarczej, biznesowej przyniesie dobre rezultaty na przyszłość” – dodał Andrzej Duda.

Podczas swojego wystąpienia prezydent Duda dziękował też prezydentowi Alijewowi za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

PAP/RIRM

drukuj