fot. TVP Info

A. Bielan: USA są drugim największym inwestorem w Polsce; dziś prezydent ogłosi kolejną inwestycję

USA są drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce; prezydent Andrzej Duda mówił o wielkiej inwestycji Microsoftu. Wiemy, że w środę ogłosi kolejną inwestycję, większą od Microsoftu, Google to jest ponad 3 tys. dobrze płatnych miejsc pracy – zaznaczył rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.

Adam Bielan pytany w TVP Info o środową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA podkreślił, że jest on pierwszą głową obcego państwa, która będzie wizytować Biały Dom od czasu wybuchu epidemii koronawirusa.

„Stany Zjednoczone są nie tylko naszym najważniejszym partnerem, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa militarnego i energetycznego, ale są również drugim największym inwestorem w Polsce” – zauważył.

„Intensywność kontaktów pomiędzy prezydentami Dudą i Trumpem pokazują, że w tej chwili mamy najlepsze w historii relacje polsko-amerykańskie i wszyscy, niezależnie od opcji politycznych, powinniśmy się z tego cieszyć” – dodał.

Polityk podkreślał, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA będzie bardzo ważna z punktu widzenia relacji gospodarczych.

„Amerykanie są drugim największym inwestorem zagranicznym w naszym kraju, zainwestowali ponad 60 mld dolarów, tworzą ponad 260 tysięcy miejsc pracy. Kolejne inwestycje będą ogłoszone w najbliższych dniach. Pan prezydent Duda mówił o wielkiej inwestycji Microsoftu. Wiemy, że jutro ogłosi kolejną inwestycję, bardzo dużą, jeszcze większą od Microsoftu, Google, to jest ponad 3 tysiące dobrze płatnych, bardzo perspektywicznych miejsc pracy w sektorze IT, nowoczesnych technologii” – poinformował Adam Bielan.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl