fot. twitter.com

Lubuskie: Poszukiwany ENA zatrzymany w kradzionym audi wartym 200 tys. zł

Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali po pościgu 54-latka poszukiwanego wydanym w Niemczech Europejskim Nakazem Aresztowania, który uciekał przed nimi skradzionym audi wartym 200 tys. zł. Mężczyzna trafił do aresztu – poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

„Za kradzież z włamaniem i niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do 10 lat więzienia. W piątek na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany” – powiedziała Aneta Berestecka.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w minioną środę. Tego dnia funkcjonariusze z Żar otrzymali z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku informację, że w Zasiekach granicę przejechał pojazd marki Audi SQ5 skradziony za Odrą.

Funkcjonariusze z żarskiej drogówki namierzyli poszukiwane auto kilka kilometrów od granicy, na drodze wojewódzkiej 289 między Brodami a Chełmem Żarskim. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierujący audi nie zatrzymał się, przyspieszył rozpoczynając ucieczkę.

Kierowca audi skręcił w drogę gruntową i przez nieużytki rolne, las, wjechał na podmokłą łąkę i od tego momentu uciekał pieszo. Nie zdołał jednak wymknąć się policjantom.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 54-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany jest przez Niemców Europejskim Nakazem Aresztowania, a audi SQ5 zostało skradzione za naszą zachodnią granicą w nocy 22 na 23 października br.

PAP

drukuj