fot. KWP w Gorzowie/policja.pl/pol/aktualnosci/197419,Skuteczny-poscig-za-poszukiwanym-ENA-Probowal-zabic-ojca-swojej-partnerki.html

Lubuskie: Policjanci z Sulęcina zatrzymali poszukiwanego ENA Niemca

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) zatrzymali 28-letniego obywatela Niemiec, który w swoim kraju był ścigany pod zarzutem usiłowania zabójstwa ojca swojej partnerki. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do pościgu za 28-latkiem doszło we wtorek (15 grudnia br.). Niemiecka policja ścigała go przez ponad 300 km na terenie swojego kraju. Mężczyzna jadąc renaultem modusem zdołał jednak wjechać do Polski.

Za pośrednictwem Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zaalarmowano lubuskie jednostki policji. Na głównych drogach ustawiono blokady. Policjanci z Sulęcina ustalili, że 28-latek mógł zjechać z autostrady A2 na jedną z pobliskich dróg i szybko namierzyli jego auto.

„Do ujęcia 28-latka doszło na parkingu jednej ze stacji paliw przy drodze krajowej nr 92 w okolicy Torzymia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w organizmie. Kontakt był z nim utrudniony. Mężczyzna został przewieziony na komendę w Sulęcinie” – powiedział Maludy.

Po wytrzeźwieniu 28-latek usłyszał zarzut prowadzenia auta pod wpływem alkoholu, a na podstawie wydanego za nim ENA został osadzony w areszcie śledczym w Gorzowie, gdzie oczekuje na ekstradycję do swojego kraju. Tam odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa.

PAP

drukuj