[TYLKO U NAS] A. Andruszkiewicz: Trzeba robić wszystko, by Tusk nie miał możliwości powrotu do władzy w Polsce

Powrót Donalda Tuska do władzy, bo taki jest jego cel, byłby tragedią. To byłoby zniszczenie wszystkich reform, które są teraz przeprowadzane w Polsce. Mielibyśmy sytuację taką samą jak za rządów PO, czyli wyższe bezrobocie, większa bieda. Trzeba więc robić wszystko, by Tusk nie miał możliwości powrotu do władzy – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja poseł Adam Andruszkiewicz. Polityk odniósł się również do zapowiedzi Angeli Merkel dot. utworzenia wspólnej europejskiej armii.

Angela Merkel przedstawiała w Parlamencie Europejskim swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej podczas debaty z europosłami i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem. Kanclerz Niemiec przekonywała między innymi do pomysłu stworzenia „prawdziwej europejskiej armii”.

– Myślę, że w pewnym można uważać to za jej testament polityczny, ale wydaje mi się, że pani Merkel nie jest w stanie przeprowadzić pomysłu budowy wspólnej armii europejskiej. Znaczenie każdego polityka, który podaje termin, kiedy odchodzi, spada. Tak samo dzisiaj spada znaczenie Angeli Merkel w polityce międzynarodowej. Politycy będą się raczej orientować na jej następców – zaznaczył Adam Andruszkiewicz.

Możliwy jest też koniec kariery politycznej w Brukseli Donalda Tuska, który pozostaje w dobrych relacjach z Angelą Merkel i właśnie przez kanclerz Niemiec został namaszczony na szefa RE.

– To byłaby tragiczna informacja. Powrót Donalda Tuska do władzy, bo taki jest jego cel, byłby tragedią. To byłoby zniszczenie wszystkich reform, które są teraz przeprowadzane w Polsce. Mielibyśmy sytuację taką samą jak za rządów PO, czyli wyższe bezrobocie, większa bieda. Na pewno zlikwidowanoby 500 plus, zaprzestano takich inwestycji jak Centralny Port Komunikacyjny. Można byłoby mówić o wyprzedaży polskich sreber rodowych, tak jak Orlen czy KGHM w obce ręce, być może niemieckie, bo Tusk ma bardzo dobre relacje z Niemcami. Trzeba więc robić wszystko, by Tusk nie miał możliwości powrotu do władzy – podkreślił poseł.

RIRM

drukuj