Z. Ziobro: będzie ponowne wezwanie D. Tuska ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok

Będzie ponowne wezwanie dla Donalda Tuska w śledztwie ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej – powiedział we wtorek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować – dodał.

– Prokuratura ponownie podejmie starania, aby ustalić termin dogodny dla pana przewodniczącego Donalda Tuska, tak by mógł stawić się i żeby postępowanie zyskało ważne informacje, których jest on posiadaczem – mówił we wtorek Zbigniew Ziobro.

Dodał, że Donald Tusk „ma ważne informacje, bo uczestniczył w rozmowach, decyzjach, a nawet z rozmowach z kierownictwem państwa rosyjskiego”.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że Donalda Tuska wezwano na 5 lipca „niemal z dwumiesięcznym wyprzedzeniem”.

 – Niestety, nie informował wcześniej, że się nie stawi. Szkoda, bo taka zasada zwykle obowiązuje i kurtuazja myślę, tutaj nie jest nadmierna, jeśli się poinformuje, że nie można się stawić, bo prokuratorzy mogą przecież w tym czasie zaplanować inne czynności, żeby nie tracić czasu – dodał minister.

Jak powiedział, prokuratorzy byli gotowi wcześniej wyznaczyć inny termin przesłuchania.

– Dopiero w ostatniej chwili okazało się – w przeddzień, można powiedzieć – że go nie będzie – powiedział Prokurator Generalny.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa podała, że w ostatni piątek Donald Tusk zawiadomił poprzez swego pełnomocnika, że z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej nie stawi się na zaplanowane na środę przesłuchanie jako świadka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl