PAP/Roman Zawistowski

D. Tusk kontynuuje objazd po Polsce. Krytykuje rząd za inflację i Polski Ład

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wyruszył w Polskę. Chce być blisko ludzi. Krytykuje też obecne władze m.in. za rosnące ceny oraz Polski Ład.

Jednocześnie pytany o niewygodne tematy, takie jak podniesienie wieku emerytalnego, odpowiada, że nie będzie do tego wracać.

Wizyty Tuska w różnych regionach kraju mają być kontynuacją objazdu przerwanego latem.

Senator Jan Maria Jackowski przyznaje, że kampania polegająca na kontakcie z ludźmi jest skuteczna. Polityk zaznacza jednak, że osoba, która to robi musi być wiarygodna.

– Jeżeli chodzi o wiarygodność Donalda Tuska, kwestię troski o tzw. zwykłych ludzi – ona nie jest zbyt wysoka z tego powodu, że ludzie pamiętają, co się działo podczas rządów Donalda Tuska. Być może liczy na to, że jest krótka pamięć i że do głosu dochodzą młodsze pokolenia, które już tak dokładnie nie pamiętają tego, co było 7 lat temu – wskazuje Jan Maria Jackowski.      

Donald Tusk był premierem przez prawie dwie kadencje parlamentu. Następnie przeniósł się do unijnych instytucji. Przez kilka lat przewodniczył Radzie Europejskiej.

Teraz pełni jeszcze funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Jednocześnie powrócił do krajowej polityki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl