PAP/Grzegorz Michałowski

Opozycja jednomyślna w kwestii powołania komisji śledczej dot. inwigilowania za pomocą Pegasusa  

Opozycja mówi jednym głosem w kwestii powołania komisji śledczej w sprawie  inwigilowania systemem Pegasus. Ten głos popierają także politycy m.in. Konfederacji i Kukiz’15 – poinformował Donald Tusk, lider PO.

Koalicja liczy na powołanie komisji śledczej w sprawie Pegasusa. Wystosowała już specjalny wniosek, pod którym podpisała się cała opozycja, ale nie tylko – mówił Donald Tusk, szef PO.

–  Z tego, co wiem, pod tym wnioskiem znajdą się podpisy nie tylko Platformy, ale także posła Kukiza i jego grupy, Lewicy, Polski 2050, Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego – zapewnił przewodniczący PO.

Wypowiedź Donalda Tuska wskazuje, że dokument może zyskać także aprobatę posłów koalicji rządzącej.

– Okazało się, że jest możliwe, aby do tej idei dołączyli także posłowie, którzy dzisiaj wspierają rząd PiS. Jednak w tej sprawie są oni gotowi poprzeć, a nawet zgłosić taki wniosek – ocenił Donald Tusk.

Paweł Kukiz zaproponował, by komisja poddała kontroli dłuższy czas, który zahaczał o lata, kiedy funkcję premiera pełnił Donald Tusk.

– Nie mam nic przeciwko, w związku z tym dałem zielone światło. Długo rozmawiałem z szefem klubu, z naszymi posłankami i posłami. Dałem zielone światło. Proszę bardzo, nie mam żadnego problemu z tym, aby wspólnie podpisać się pod wnioskiem o powołanie komisji śledczej, także z politykami przeciwnej strony – poinformował lider PO.

Opozycja, zabiegając o komisję śledczą w sprawie Pegasusa, ma dwa cele – wskazał Jan Węgrzyn, politolog.

– Z jednej strony chcą nagłośnić temat, żeby stał się jeszcze bardziej medialny. Drugim celem jest rozwiązanie tej sprawy i uzyskanie szczegółowych informacji na temat ewentualnego wykorzystywania systemu Pegasus – wyjaśnił Jan Węgrzyn.

O tym, że służby stosowały wobec nich nielegalną inwigilację za pomocą systemu Pegasus, przekonani są m.in. Krzysztof Brejza, senator KO, oraz Marian Banaś, prezes NIK-u. Według medialnych doniesień na liście są także byli politycy  Prawa i Sprawiedliwości – Adam Hofman oraz Dawid Jackiewicz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl