Trzecia Droga, która złożyła projekt ustawy dot. zabijania nienarodzonych dzieci, wprowadza wyborców w błąd co do jego treści 

Politycy Trzeciej Drogi, którzy złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie tzw. aborcji, wprowadzają wyborców w błąd co do jego treści. Regulacje zawężają ochronę życia nienarodzonych także w zestawieniu z prawem, jakie obowiązywało w Polsce przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Podpisy przeciwko liberalizacji zbiera Grupa Proelio.

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 oficjalnie mówią o powrocie do stanu prawnego, jaki funkcjonował przed orzeczeniem podjętym przez Trybunał Konstytucyjny, kiedy rozszerzył on ochronę życia na dzieci chore i te, u których pada przypuszczenie, że mogą być chore.

– Można oczywiście zaklinać rzeczywistość i mówić, że przeprowadzi się liberalizację prawa, ale w tym Sejmie, przy tym prezydencie, nie będzie to możliwe – zaznaczył Krzysztof Paszyk, poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Projekt, jaki zgłosiła Trzecia Droga, nie przewiduje tzw. aborcji na życzenie do 12. tygodnia, jak chcą tego Koalicja Obywatelska i Lewica, ale nie jest prawdą, że to powrót do tego, co było. W regulacjach są nowe zapisy i mogą prowadzić do tzw. aborcji na życzenie, bo tak należy odczytywać zapisy o zdrowiu psychicznym – wyjaśnił Zbigniew Kaliszuk z Grupy Proelio. [czytaj więcej]

– Jest tam wprost stwierdzone, że szczególnie trzeba uwzględnić zdrowie psychiczne kobiet. Jest to coś, przed czym bardzo przestrzegamy, bo zdrowie psychiczne jest niemierzalną kategorią – podkreślił Zbigniew Kaliszuk.

Pojawia się też szantaż wobec placówek mających zawarte umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Trzecia Droga chce nałożyć na nie obowiązek prawny wskazania takiego miejsca, gdzie ludzkie życie na wczesnym etapie rozwoju zakończy się śmiercią.

– Rozpoczęło się polowanie na lekarzy, na dobrych lekarzy, na lekarzy pro-life – wskazała Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Jest nagonka na lekarzy, którzy odmówią kobiecie tzw. aborcji, by chronić dwa życia, kobiety i dziecka. Odmowa medyka wciąż jest szansą, by porzucić myśl o śmierci poczętego już życia, które chce być przyjęte, a nie porzucone. Wbrew temu, że projekt ustawy zgłoszony przez Trzecią Drogę to zawężenie prawnej ochrony życia, ze ścieżką prowadzącą do tzw. aborcji na życzenie, z ust byłego polskiego premiera padają słowa, które wprowadzają w błąd.

– Popieram pomysł Trzeciej Drogi i powrotu do kompromisu aborcyjnego,  powrotu do tego, co obowiązywało w Polsce przez 30 lat – powiedział Mateusz Morawiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Były premier zaznaczył, że w partii jest więcej osób myślących podobnie jak on. To stawia pytanie: Czy politycy, którzy chcą bronić niezależności Trybunału Konstytucyjnego, wprost wystąpią przeciwko orzeczeniom Trybunału, samemu rozbijając jego wiarygodność?

Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka pyta o wiarygodność posłów, którzy w ostatnich latach otrzymywali silne poparcie od tych, którzy chcieli chronić życia. Wyjaśniła też, że poprzez liberalizację tzw. aborcji wielu polityków z różnych opcji chce zwolnić się z obowiązku opieki nad dzieckiem i jego matką, nad reakcją państwa, gdy pomoc jest im pilnie potrzebna.

– Zaproponowanie Polkom aborcji – takie mam wrażenie – zdaniem polityków mogłoby rozwiązać problem domów samotnej matki, być może mogłoby rozwiązać temat opieki finansowej nad dziećmi ze specjalnymi potrzebami – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego  Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Dziś w tej pracy na rzecz poczętego życia i jego matki, na rzecz rodzin, ci, którzy chcą chronić najsłabszych, zbudowali silną wiarygodność, wiele razy zastępując państwo, oferując potrzebującym pomoc psychologiczną i materialną, dając im bezpieczne schronienie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl