fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Ćwiczenia Steadfast Defender i Dragon-24

Trwają ćwiczenia Steadfast Defender i Dragon-24. Sztab Generalny Wojska Polskiego dziękuje Polakom za wsparcie i zapewnia, że będzie starał się minimalizować niedogodności związane z przemieszczaniem się kolumn wojskowych.

Ćwiczenia NATO Steadfast Defender 2024 rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do końca maja. Mają zademonstrować zdolność NATO do szybkiego rozmieszczenia sił z Ameryki Północnej i innych części Sojuszu w celu wzmocnienia obronności Europy. Ćwiczenia Dragon-24 to polska część Steadfast Defender 2024. Rozpoczęły się 26 lutego.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. Wiesław Kukuła,  poinformował, że w ramach ćwiczenia Steadfast Defender i Dragon-24 w terenie jest ok. 20 tys. żołnierzy. Przeprosił też za niedogodności związane z przemieszczaniem się kolumn wojskowych.

– Obiecuję, że będziemy robić wszystko, aby minimalizować nasz negatywny wpływ na codzienne życie mieszkańców Polski. Pragnę wszystkich uspokoić. To jest bardzo ważne dla nas ćwiczenie, ponieważ jego zasadniczym celem jest odstraszanie, pokazanie woli i zdolności do reakcji NATO na potencjalne zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej – powiedział szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Gen. Wiesław Kukuła podziękował też Polakom za wspieranie żołnierzy podczas ćwiczeń.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl