fot. Robert Majkowski, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Spotkanie z historią w Warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL 

Warszawskie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprasza dziś całe rodziny na spotkanie z historią. Wydarzenia, jakie zaplanowano, są elementem trwających obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodziliśmy 1 marca.

Korzystając z wolnego dnia, warto udać się dziś do Muzeum na ul. Rakowieckiej całą rodziną i skorzystać m.in. z bogatej oferty edukacyjnej. O tym, co tam na nas czeka, mówi dyrektor placówki, Adrianna Garnik.

– Będzie można uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych i zobaczyć rekonstrukcje historyczne. O godz. 14.00 specjalne przedstawienie  rekonstrukcji historycznej. (…) O godz. 18.00 odbędzie się koncert pana Huberta Bojarskiego w Muzeum. Serdecznie zapraszamy, bo na 2 marca zaplanowanych jest wiele wydarzeń i atrakcji dla całych rodzin – zaznacza Adrianna Garnik.

 

W Muzeum także 5 i 7 marca zaplanowano ważne wydarzenia. To m.in. spotkanie z prof. Andrzejem Zawistowskim. Będzie ono poświęcone książce pt. „Koszykowa róg Stalina. Areszt Wewnętrzny Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Komitetu ds. Bezpieczeństwa Publicznego 1945-1956”.

Z kolei 7 marca będzie poświęcony majorowi Hieronimowi Dekutowskiemu ps. „Zapora”, który zginął na Rakowieckiej. Tego dnia przypada 75. rocznica śmierci.

Program wydarzeń jest dostępny m.in. na stronie internetowej Muzeum. [zobacz]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl