Prawie 100 tys. podpisów pod apelem o całkowity zakaz aborcji

Blisko 100 tys. podpisów pod apelem do parlamentarzystów o prawną całkowitą ochronę życia człowieka zebrała już Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Federacji, w Polskim Punkcie Widzenia w Telewizji Trwam zapowiedział zintensyfikowanie akcji zbierania podpisów w drugiej połowie lipca i w sierpniu.

Działacze pro-life zwracają się do posłów o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycznia 1993 roku. Domagają się wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci.

Opowiadają się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego. Taki zapis pojawił się w projekcie Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Z uwagi na to, że każda kobieta dopuszczająca się przerwania ciąży jest karana przez naturę bardzo poważnymi, wręcz niekiedy katastrofalnymi następstwami, psychicznymi i fizycznymi (dzisiaj doszły nam jeszcze informacje o tym, jak groźne są skutki aborcji dla zdrowia, a nawet życia następnego dziecka, które kobieta zdecyduje się urodzić po wcześniejszej aborcji), uznajemy, że kobieta jest niejako automatycznie karana i nie chcemy żadnych sankcji karnych. Taki jest też nasz postulat – mówił dr inż. Antoni Zięba.

Obrońcy życia liczą, że pod apelem do parlamentarzystów uda się zebrać ponad pół miliona podpisów. W połowie września, w formie petycji, mają one zostać złożone w Sejmie. Jednocześnie Federacja Ruchów Obrony Życia przekaże projekt nowelizacji chroniącej życie, uwzględniający zapisy zawarte w apelu.

Apel jest zgodny ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl