Marek Jurek apeluje o sprawne prace nad przepisami ws. zakazu aborcji

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek oraz przedstawiciele organizacji pro-life zaapelowali do parlamentarzystów o sprawne prace nad obywatelskim projektem dotyczącym całkowitego zakazu aborcji. Zapowiedzieli, że będą monitorować prace nad projektem na każdym etapie.

Na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie o sprawną pracę nad projektami dot. zakazu aborcji oraz dotyczącym definicji zarodka zaapelowali Marek Jurek, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (CitizenGo Polska), Jan Klawiter (poseł niezrzeszony), Lech Łuczyński z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Już dzisiaj chcę zapowiedzieć, że będziemy na każdym etapie pilnowali przebiegu tych prac. Apelujemy o to, by nie było to sztucznie przedłużane” – powiedział Marek Jurek.

Apelował, by projektem zajęła się jedna konkretna, właściwa komisja, by nie było mnożenia podmiotów podejmujących tę sprawę, by wszystkie partie, a szczególnie partie większości, były reprezentowane przez polityków, mających doświadczenie w pracy na rzecz prawa do życia, przez ludzi którzy mają do niego pozytywny stosunek i przede wszystkim, by całe te prace były osadzone w kontekście polskiego dorobku prawnego dot. ochrony życia – dodał europoseł.

Marek Jurek podkreślił, że polskie prawo w kwestii ochrony życia trzeba uporządkować.

To prawo nie powinno zawierać luk, sprzecznych dyspozycji, bałaganu. Prawo do życia od poczęcia jest prawem każdego człowieka, a nie postulatem światopoglądowym; prawo powinno tę sprawę traktować serio i być spójne” – zaznaczył Marek Jurek i zaapelował do władz Sejmu, by dopilnowały sprawnego prowadzenia prac nad projektem dot. zakazu aborcji.

Korzekwa-Kaliszuk zadeklarowała, że jej organizacja w czasie prac nad projektem będzie monitorować pracę każdego posła, każdego senatora. Podobne deklaracje złożyli także pozostali uczestnicy konferencji.

PAP/RIRM

drukuj