Cała prawda o aborcji

„Wybierz życie” to tytuł wystawy antyaborcyjnej, która ponownie pojawiła się na placu Litewskim w Lublinie. Ekspozycja ukazuje prawdę o mordowaniu nienarodzonych dzieci.

Wystawa składa się z sześciu plansz, które przedstawiają między innymi martwe dzieci w 8., 10. i 26. tygodniu ciąży. Jej organizatorem jest Fundacja PRO – Prawo do Życia, która już od kilku lat prowadzi różnego rodzaju antyaborcyjne inicjatywy i promuje obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Celem tej wystawy jest ukazanie aborcji jako narzędzia do zabijania nienarodzonych dzieci. Co prawda niektórzy określają ją mianem zabiegu, inni walczą o przyznanie prawa do niej wszystkim kobietom, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że odbiera ona życie niewinnym istotom – powiedział w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Krzysztof Kasprzak z lubelskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia.

Nasz rozmówca zaznacza, że tego rodzaju wystawy pomagają uświadamiać społeczeństwo. – Przez pokazywanie prawdy o aborcji spada poparcie dla tej barbarzyńskiej praktyki. Wiele kobiet powiedziało nam, że dzięki antyaborcyjnej ekspozycji nie zdecydowały się na zabicie swojego nienarodzonego dziecka – dodaje.

Ekspozycję „Wybierz życie” do przyszłego poniedziałku będzie można oglądać na lubelskim placu Litewskim. Następnie będzie ona krążyć po Lublinie i okolicach, aby dotrzeć do jak największej liczby osób z przesłaniem troski o życie nienarodzonych dzieci. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć zorganizowania wystawy w swojej miejscowości (kontakt@stopaborcji.pl).

Magdalena Pachorek/Nasz Dziennik.pl

drukuj