fot. pixabay.com

W centrum Londynu zamknięto ośrodek aborcyjny działający od prawie 100 lat

W Londynie zamknięto pionierski ośrodek aborcyjny, który działał od prawie stu lat. Codzienną modlitwę różańcową prowadziła pod „kliniką” organizacja Good Counsel Network – Sieć Dobrej Rady. To tam rozpoczęła się pierwsza w Wielkiej Brytanii kampania „40 dni dla Życia”, prowadzona w ponad 60 krajach.

Ośrodek przy Whitfield Street powstał z inicjatywy Marii Stopes, szkockiej feministki, która od początku dążyła do zabijania nienarodzonych dzieci. Jednak dzięki sile codziennej modlitwy oraz manifestacjom członków organizacji Good Counsel Network – Sieć Dobrej Rady zamknięto ośrodek aborcyjny, który miał swoją siedzibę w centrum Londynu. „Klinika”, w której zabijano nienarodzone dzieci istniała od 1925 roku.

„To tam w 2010 r. rozpoczęła się pierwsza w Wielkiej Brytanii kampania „40 dni dla Życia”, która objęła ponad 60 krajów. Codzienną modlitwę różańcową prowadziła w tym miejscu organizacja Good Counsel Network – Sieć Dobrej Rady, której wolontariusze oferowali kobietom realną pomoc. Skorzystały z niej już setki matek. W 2018 roku odbyła się w tym miejscu 9-dniowa nowenna z procesją eucharystyczną, a w uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady odprawiona została Msza św. dziękczynna za zamknięcie ośrodka” – czytamy w relacji Radia Bobola.

I tak też się stało. 28 maja br., w wigilię urodzin Gilberta Chestertona, jednego z nieformalnych patronów brytyjskiego ruchu pro-life, zamknięto ośrodek aborcyjny.

„Marie Stopes International to światowy gigant przemysłu śmierci. Dostawca aborcji i antykoncepcji w 37 krajach świata; członek osławionej sieci International Planned Parenthood, której siedziba znajduje się w Londynie, a jej działalność finansowana jest m.in. ze środków Komisji Europejskiej” – podaje Radio Bobola.

Jak wynika z podanych informacji, klinika została zamknięta na skutek licznych doniesień o nieprawidłowościach w zakresie bezpieczeństwa zdrowia. Według raportu Care Quality Commission dochodziło do poważnych nadużyć w centrach prowadzonych przez Marie Stopes International. Najpoważniejszymi było pozostawianie ciał abortowanych dzieci w otwartych pojemnikach na śmieci oraz wypłacanie dodatkowych premii w zamian za promowanie tzw. aborcji.

Dane wskazują, że w 2020 roku w Anglii oraz Walii odnotowano znaczny wzrost zabijania nienarodzonych dzieci.

Oficjalne dane Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej to liczba 109 836 tzw. aborcji w ciągu sześciu miesięcy od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 roku.

vaticannews.va/Radio Bobola/radiomaryja.pl

drukuj