fot. PAP/Jakub Krupa

Billboard „Death Camps Were Nazi German” pojawi się dzisiaj w Cambridge #GermanDeathCamps

Dziś, organizatorzy akcji z mobilnym billboardem „Death Camps Were Nazi German” dotrą do uniwersyteckiego miasta Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Wczoraj akcja, która ma uświadamiać, że nie było polskich obozów koncentracyjnych odbyła się w Londynie. Billboard był eksponowany przed ambasadą RP i pobliską siedzibą telewizji BBC.

Akcja jest protestem wobec używania przez zagraniczne media sformułowania „polskie obozy śmierci”. Ma uświadamiać m.in. Europejczyków, ale także motywować polityków, by dbali o dobre imię Polski – powiedział Marcin Wolak, który pomaga organizatorom.

– Mamy nadzieję, że ta akcja zostanie zauważona przez media, tamtejszych polityków, ale przede wszystkim też naszych polityków, których zadaniem jest dbanie o dobre imię i zwalczanie tego typu sformułowań, jeśli się pojawiają. Mam nadzieję, że to będzie jakimś zaczątkiem do szerszej dyskusji, która spowoduje, że zmiany będą zauważalne – podkreślił.

Podświetlony billboard eksponowano już m.in. w Niemczech przed siedzibą telewizji ZDF, stanął także przed siedzibą instytucji UE w stolicy Belgii.

Inicjatorem akcji jest m.in. Fundacja Tradycji Miast i Wsi.

RIRM

drukuj