fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Trwają zimowe warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

W WSKSiM w Toruniu odbywają się  zimowe warsztaty dziennikarskie. Spotkanie przebiega pod hasłem: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzież, która przyjechała do Torunia, weźmie udział w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, muzycznych, tanecznych i aktorskich. Poprowadzą je specjaliści – wykładowcy i dziennikarze.

Kinga, uczestniczka zimowych warsztatów, mówi, że w 2014 roku po raz pierwszy przybyła na warsztaty. Jak dodaje, od tego czasu stara się być regularnie.

– Bardzo mi się tu podoba. Wszystko pokazywane jest nam tak, jak wygląda to naprawdę. Są tu świetni ludzie, świetna atmosfera. Plusem jest to, że za każdym razem, kiedy tu się przyjeżdża, dowiadujemy się czegoś nowego. Nie jest tak, że ciągle uczymy się tego samego – mówi Kinga, uczestniczka warsztatów.

Warsztaty to nie tylko nauka, ale również czas spotkań i nawiązywania nowych przyjaźni – zwraca uwagę, o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

– Podczas wielu warsztatów przeprowadzonych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej – czy zimowych, czy też letnich – młodzi zacieśniają ze sobą kontakt, tworzą się jakieś nowe relacje, przyjaźnie. Później chętnie przyjeżdżają na kolejne warsztaty. Wiele z tych osób później zostaje studentami w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej i widzę, że dziś są np. opiekunami grup – zauważa o. Marcin Krupa CSsR.

Uczestnicy warsztatów zwiedzą także Radio Maryja, TV Trwam oraz toruńską starówkę.

RIRM

drukuj