fot. PAP

Trwają kampanie prezydenckie

Kandydaci na urząd prezydenta RP, w kraju i poza jego granicami będą dziś zabiegać o poparcie. Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski zaprezentuje na konwencji w Warszawie swój program i hasło kampanii.

Komorowski rozpocznie też objazd kraju tzw. „bronkobusem”. Z kolei Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta uda się do Londynu, by spotkać się z Polakami, którzy wyjechali z kraju w poszukiwaniu pracy.

W planach ma rozmowy z rodzinami w polskiej szkole sobotniej, z pracownikami polskiej firmy budowlanej, młodzieżą, a także kombatantami i zasłużonymi działaczami emigracyjnymi.

– W dniu, kiedy Bronisław Komorowski będzie świętował razem z celebrytami, Andrzej Duda uda się do Londynu, który jest symbolicznym miejscem polskiej emigracji. Polacy wyjeżdżają, bo są wręcz wypychani przez polski rząd. Nie ma pracy w Polsce i trzeba jej szukać za granicą. Chcieliśmy to pokazać – że w dniu, kiedy świętuje Bronisław Komorowski, Andrzej Duda będzie spotykał się i rozmawiał z Polakami, którzy byli zmuszeni do wyjazdu za pracą – mówi poseł Marcin Mastalerek, rzecznik PiS-u.

Magdalena Ogórek, kandydatka SLD wystąpi dziś na Sejmiku Kobiet Lewicy. Z kolei Adam Jarubas, kandydat ludowców na prezydenta, przedstawi samorządowcom z Mazowsza swoją wizję prezydentury.

RIRM

drukuj