Prezydent będzie rozmawiał o pomniku ofiar smoleńskich

Prezydent Bronisław Komorowski ma dziś rozmawiać z częścią rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej na temat pomnika upamiętniającego 96 ofiar katastrofy.

W spotkaniu ma także uczestniczyć prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

W styczniu powiedziała, że monument nie może stanąć na Krakowskim Przedmieściu, czyli w miejscu, które Polacy sami wskazali bezpośrednio po katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku. Ratusz zaproponował trzy inne lokalizacje.

Andrzej Melak, radny Warszawy, brat śp. Stefana Melaka, który zginął pod Smoleńskiem, zauważył, że dzisiejsze spotkanie jest celowym zagraniem przed majowymi wyborami prezydenckimi.

– Nie wszystkie rodziny zostały zaproszone na to spotkanie. To jest zorganizowane dla tych, którzy mają potwierdzić pomysł pana prezydenta o przyspieszenie, czy też po prostu chęć wykonania tegoż pomnika. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przed wyborami prezydenckimi nie będzie wskazane nawet miejsce. Może jest intencja, natomiast pomnik – fizycznie i wirtualnie – na pewno nie powstanie – powiedział Andrzej Melak.

Spotkanie jest odpowiedzą na październikowy list części rodzin. Media ujawniły, że pismo zostało sporządzone w kancelarii prezydenta.

RIRM

drukuj