PiS ujawniło dowody na związki Komorowskiego z WSI

Kancelaria urzędującego prezydenta zaprzecza, aby Bronisław Komorowski kontaktował się z byłymi oficerami WSI zamieszanymi w oszustwa finansowe. Na konferencji prasowej PiS zaprezentowało dziś jednak zdjęcia, na których Komorowski stoi obok obu oskarżonych.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek kategorycznie zaprzeczyła, jakoby Bronisław Komorowski znał i spotykał się z siedzącym dziś w areszcie Piotrem P. Podkreśliła, że w czasie różnych uroczystości przedstawionych jest mu wiele osób.

Prawo i Sprawiedliwość żąda od Bronisława Komorowskiego wyjaśnień w sprawie jego kontaktów z będącymi w areszcie byłymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych  oskarżonymi o oszustwa finansowe.

– Razem przebywali, kontaktowali się, więc odpowiedź na pytanie „czy kontaktował się?” musi być pozytywna. Pozostaje pytanie: jak często się kontaktował i w jakich okolicznościach? Już dziś wiadomo, że wiarygodność rzecznik prasowej pana prezydenta jest zerowa – mówił podczas prezentowania obciążających prezydenta materiałów Bartosz Kownacki.

Ostatniego dnia posiedzenia Sejmu poseł Bartosz Kownacki zażądał zwołania Konwentu Seniorów, gdyż światło dzienne ujrzały materiały potwierdzające powiązania prezydenta Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Urzędujący prezydent powinien wyjaśnić charakter kontaktów z kapitanem Piotrem P. bądź innymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych odpowiedzialnymi za miliardowe defraudacje w SKOK Wołomin. Ale marszałek Sikorski zamiast poddać wniosek pod głosowanie, wyłączył posłowi mikrofon.

Zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej może być spowodowane obawą przed nagłośnieniem sprawy i spadkiem notowań Bronisław Komorowskiego w kampanii prezydenckiej. Te z tygodnia na tydzień są coraz gorsze. Rośnie za to poparcie Polaków dla Andrzeja Dudy. W przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej badaniu aż 40 proc. ankietowanych ufa kandydatowi zjednoczonej prawicy. Oficjalne poparcie dla niego zgłosiła dziś Solidarna Polska.

Polacy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, kompetentnej władzy, profesjonalnej działalności ze strony najważniejszych organów naszego państwa. (…) Potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta i jest nim z całą pewnością pan dr Andrzej Duda – przekonywał lider SP Zbigniew Ziobro.

W lipcu ubiegłego roku Solidarna Polska oraz Polska Razem zawarły z prawem i sprawiedliwością umowę dotyczącą współpracy politycznej. Podstawowym punktem tej umowy było poparcie wspólnego kandydata na prezydenta.

TV Trwam News / RIRM

drukuj