Częstochowa: Obrońcy Życia pielgrzymowali do Maryi

Obrońcy życia po raz 35. pielgrzymowali dziś na Jasną Górę. Swoją modlitwą u stóp Pani Jasnogórskiej otoczyli każde nienarodzone dziecko. Hasłem pielgrzymki były słowa św. Jana Pawła II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.

Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski wygłosił też homilię.

– Przybywamy, bo czujemy się szczególnie odpowiedzialni za dar życia i wezwani do jego obrony. Dom Matki, jakim jest Jasna Góra, to jest to miejsce, gdzie od wieków broni się życia – zarówno w jego fizycznym jak i duchowym wymiarze. W zasadzie w każdym miejscu na ziemi, tam, gdzie matki szczerze otwierają swoje serca na głos sumienia, zawsze broni się życia. Tam, gdzie jest kochająca matka, jest życie – wskazał ks. bp Jan Wątroba.

Ksiądz biskup zachęcił uczestników pielgrzymki do starania się o własne uświęcenie. Wyjaśnił, że wartość życia powiększa się poprzez okazywanie jego świętości. Życie to także życie duchowe, religijne, to życie wieczne – dodał.

Podczas Eucharystii jej uczestnicy złożyli przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pielgrzymi tradycyjnie wystosowali też specjalne przesłanie.

Dr inż. Antoni Zięba, Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, apelował do polityków ws. szkodliwej konwencji przemocowej i śmiercionośnej pigułki „dzień po”.

– Mocno apelujemy do pana prezydenta, by mimo podpisania tej ustawy o ratyfikacji – bo nie ma jeszcze samej ratyfikacji – absolutnie nie podpisywał tej konwencji, która de facto chce zniszczyć naszą tradycję, osłabić religię i nasze rodziny. Do pani premier, do ministra zdrowia: absolutnie, w trybie nadzwyczajnym trzeba zablokować dystrybucję śmiercionośnej pigułki dzień po. To jest zbrodnia, kiedy umożliwia się nieletnim dziewczętom – często nieświadomym nawet tego, co robią – posługiwanie się tym śmiercionośnym produktem – podkreślał Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Obrońcy życia zaapelowali także do Sejmu o odrzucenie rządowego projektu ustawy, legalizującego procedurę in vitro. Chcą, by posłowie zastąpili go ustawą zakazującą stosowania tej metody, a promującą naprotechnologię jako metodę leczenia bezpłodności.

Działacze pro-life wezwali ponadto Polaków, by na prezydenta Polski wybrali osobę, która będzie stać na straży prawa do życia od poczęcia, bronić będzie konstytucyjnych praw rodziny oraz jednoznacznie opowie się przeciw ideologii gender.

RIRM

drukuj