fot. PAP/Jacek Turczyk

Gen. Mirosław Różański mianowany nowym dowódcą generalnym

Ustępujący Prezydent Bronisław Komorowski wręczył akt mianowania nowemu dowódcy generalnemu rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Mirosławowi Różańskiemu. Dotychczasowy dowódca gen. broni Lech Majewski odejdzie na emeryturę.

Politycy opozycji podnoszą, że dokonywanie zmian w takim okresie jest niestosowne.

Poseł Antoni Macierewicz z sejmowej komisji obrony mówi, że prezydent Andrzej Duda powinien mieć swobodną rękę w kształtowaniu najwyższego dowództwa wojskowego.

– To on będzie przez najbliższe 5 lat odpowiadał za bezpieczeństwo kraju. Znając dotychczasową kontrowersyjną politykę pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, rozstrzyganie o tym w sytuacji, w której było widać wyraźnie przez ubiegłe 5 lat, że nie daje sobie on rady z polityką bezpieczeństwa państwa i źle rozstrzyga w sprawach związanych zarówno z personaliami, jak i podstawowymi decyzjami strategicznymi. To wszystko razem sprawia, że nie powinien on utrudniać podejmowania decyzji i realizowania odpowiedzialności pana prezydenta Dudy powiedział Antoni Macierewicz.

Gen. Dyw. Mirosław Różański obejmie stanowisko dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych 30 czerwca. Tego dnia dotychczasowy dowódca generalny gen. broni pilot Lech Majewski skończy 63 lata i będzie musiał przejść w stan spoczynku. Dziś odebrał akt zwalniający ze stanowiska.

RIRM

drukuj