„Gęsiarka” ponownie w Pałacu Prezydenckim

Obraz „Gęsiarka” powrócił do Pałacu Prezydenckiego. Dzieło autorstwa Romana Kochanowskiego zostało skradzione w okresie, gdy prezydentem był Bronisław Komorowski. Teraz odzyskano je z jednego z domów aukcyjnych.

O odnalezieniu obrazu poinformował Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego KPRP.

– Bardzo się cieszymy, że „Gęsiarka” jest znów z nami. Zawisła w nieco innym miejscu niż poprzednio. Jestem przekonany, że będzie tutaj bezpieczna. Wróciła do nas dokładnie wczoraj, z domu aukcyjnego, w którym przebywała przez kilka ostatnich miesięcy. Niestety wciąż nie odnalazło się inne dzieło: „Bydło na pastwisku”. Poszukiwania trwają. Ale jesteśmy zadowoleni choć z tego faktu, że „Gęsiarka” jest już znowu w Pałacu Prezydenckim – podkreśla Marek Magierowski.

Brak „Gęsiarki” w Pałacu stwierdzono podczas audytu po przejęciu urzędu przez prezydenta Andrzeja Dudę. W październiku ubiegłego roku prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Zarzut paserstwa postawiono wtedy byłemu kelnerowi z Kancelarii Prezydenta.

Poza dziełami sztuki, w czasie rządów Bronisława Komorowskiego z Pałacu ginęły także inne rzeczy – m.in. wieża hi-fi oraz niszczarka do papieru.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl